Domů » Autonovinky » Opel Corsa-e: Rallye speciál pro mladé závodníky

Opel Corsa-e: Rallye speciál pro mladé závodníky

0

Příchod elektrické budoucnosti nezastavíme a automobilka Opel jí jde naproti. Jen před pár dny se stala první značkou, která předvedla první čistě elektrické rallye auto. Jmenuje se Opel Corsa-e a je připravena vyrazit na závody. Ve spolupráci s eněmeckým klubem ADAC má dokonce v plánu pořádat svůj vlastní pohár zaměřený na podporu mladých závodníků.

Opel Corsa-e: Rallye speciál pro mladé závodníky

Co tento vůz změní?

Ona to není žádná velká novinka. Soutěže jsou už nějakou dobu pořádány a nadějní závodníci při nich používají model Adam Cup nebo závodní speciál Adam R2. Ten už disponuje pěkným výkonem 190 koní, tudíž mají závodníci pod rukou už poměrně rychlý vůz. Nová Corsa-e se začne používat během roku 2021 a vše započne kvalifikačními závody. Podle výsledků na ně naváže pohár, který je zatím vnitřně nazýván „Super Season1“.

Od produkční verze se moc neliší

On to až takový speciál není. Z velké části vychází přímo ze sériové verze, na které byly provedeny potřebné úpravy. Například výkon se vůbec nezměnil a automobil tak disponuje výkone 100 kW, což můžeme přepočítat na 136 koní. Docela zajímavý je točivý moment, jelikož čítá zajímavých 260 N.m. Aby se výkon s co nejmenší ztrátou přenášel na poháněná kola, tak byl vůz vybaven předním diferenciálem značky Torsen. A aby vůz pěkně držel na trati, tak je vybaven závodním zavěšením kol. Těmito úpravami by do sezóny 2020/2021 mělo projít celkem 15 vozů. Pokud máte o tyto závody zájem, tak vstup do šampionátu by neměl překročit milion korun.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nosič kol na tažné zařízení Yakima JustClick 2

Yakima – specialista na nosiče kol na auto

0
Milovníci cyklistiky potřebují čas od času převézt kola do větší vzdálenosti. Jejich umístění v úložném prostoru auta není příliš ideální a bezpečné. Proto je...