Domů » Zajímavosti » Peugeot 3008 Evropské auto roku 2017

Peugeot 3008 Evropské auto roku 2017

0

Soutěž o evropské Auto roku 2017 vyvrcholila večer před zahájením autosalonu v Ženevě. Ocenění Auto roku je nejprestižnější a nejstarší ocenění své kategorie v Evropě. Uděluje se již od roku 1964. V letošním roce mezi sedmi finalisty nejvíce oslnil porotu Peugeot 3008 a stal se absolutním vítězem. Porazil tak vozy jako Alfa Romeo Giulia a Mercedes-Benz E.

Peugeot 3008 Evropské auto roku 2017

Auto roku není online anketa

Porotu tvoří 58 porotců z celkem 22 evropských zemí, aby nebyla upřednostněna některá ze značek. Každý vůz také musí splňovat určité podmínky. Musel se objevit na evropském trhu v roce 2016 a musí se prodávat minimálně v pěti evropských zemích. Porota nakonec udělila Peugeotu 319 hlasů. Na druhém místě umístěná Giulia získala bodů 296. Zajímavé je, že 3008 je první SUV v historii, které tuto cenu získalo. Bylo také označeno jako jízdně nejlepší auto této oblíbené kategorie.

Co oslnilo porotu

Porotu jednoznačně zaujal stylový design tohoto vozu. Disponuje agresivní přídí s velkými průduchy. Najdete zde výraznou masku a částečně rozdělené světlomety. Designéři mysleli i na ochranu vozu. Je chytře oplastován, díky čemuž nemáte pocit levného plastového vozítka, ale nemusíte se bát zanechat vůz u supermarketu. Moderní design se promítl samozřejmě také do interiéru. Můžete si zde vyhrát s různými tlačítky, digitálním displejem a dalšími vymoženostmi.

Previous article Konec benzínu ve Francii
Next article Představení vozu Polestar 1
Pro některé jsou auta možná pouhým přibližovadlem, ale k tomu se já nehlásím. Jsem také vášnivý turista, který prochází hlavně inzertní servery s ojetinami. Ideální auto je podle mě nenápadné a prostorné, ale disponuje až nepotřebným výkonem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články