Domů » Zajímavosti » Pokuty z dovolené na vás budou čekat doma

Pokuty z dovolené na vás budou čekat doma

0

Blíží se období dovolených a na silnice vyletí tisíce motoristů, kteří se už při startu vidí někde u moře. Na cestě je mohou zpomalit zácpy nebo práce na silnici. Je tady ale ještě jedno velké nebezpečí. Tím jsou zahraniční policisté, kteří si takovou příležitost ujít nenechají. A pokutu vám mohou poslat i domů. A to se vám pak taková cesta do Chorvatska prodraží.

Pokuty z dovolené na vás budou čekat doma

Co může být problém?

Vyplatí se proto jet dle předpisů a značení. Ona plynulá jízda je vždy ekonomičtější a příjemnější. Pokud se někde zdivočíte, tak vás mohou zastavit policisté. V tom případě vám nic moc nezbývá přestupek se řeší na místě. Platí ale evropská norma, jež určuje osm provinění, kvůli kterým si vás může policie najít i doma. Těmi je překročení rychlostí, jízda pod vlivem alkoholu a drog, jízda na červenou, jízda bez bezpečnostních pásů, telefonování za jízdy a jízda v odstavném pruhu.

Pokuty řešte okamžitě

Před pokutou nemá smysl se schovávat. Státy Evropské unie jsou velice blízko svázané, tudíž proti vám může země, v niž se přestupek stal, vytáhnout i právní kroky. Nebezpečné může být už jen vyhýbání se zaplacení pokuty za parkování. Při další návštěvě země hrozí, že vás policie chytí znovu. To by vás pak malinký přestupek vyšel nepoměrně dráž.

Zákaz kouření v autě?

Dejte si také pozor na méně známé přestupky. V Rakousko bylo zakázáno kouření ve voze, ve kterém jsou mladší 18 let. To platí i v dalších evropských státech. Třeba ve Francii, Řecku a v Itálii je zakázáno kouření ve voze, ve kterém cestuje těhotná žena. Před každou cestou si raději prostudujte pravidla a požadavky různých států.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články