Domů » Autonovinky » Policejní Mustang vyrazil dech přihlížejícím v Essenu

Policejní Mustang vyrazil dech přihlížejícím v Essenu

0

Německá policie se na seznamech nejzajímavějších policejních aut objevuje poměrně často. To hlavně díky přítomnosti kultovního Porsche 911 a supersportu Audi R8 v jejím vozovém parku. Nebylo to ale Porsche ani Audi, ale policejní Ford Mustang, který vyrazil dech přihlížejícím na automobilové výstavě v německém Essenu.

Policejní Mustang vyrazil dech přihlížejícím v Essenu

 

Na této akci se každoročně představí několik zajímavých vozů v policejním hávu. Pro letošní rok se této role zhostil americký Mustang. Nemyslete si ale hned, že začne tento vůz brázdit Autobahny a lovit zběsilé pouliční závodníky. Úlohou tohoto jedinečného vozu bude obrážení tuningových srazů po celé zemi a informování mladých nadšenců do aut jaké úpravy jsou na voze možné, a naopak jaké jsou zakázané či nebezpečné. Tato osvěta německé mládeže probíhá pod hlavičkou akce „Tune it! Safe!“.

 

 

Pojďme se ale blíže podívat na vůz samotný. Jeho úpravy má na svědomí tuningová společnost Wolf Racing, která se na úpravu vozů značky Ford specializuje. Mustang se dočkal body kitu s označením Wolf Wide 5.0 a dvacetipalcových sportovních kol z lehkých slitin, obouvající sportovní pneumatiky Hankook. Wolf Racing samozřejmě neopomenul patřičně upravit ani pětilitrový osmiválec. Jeho výkon byl navýšen ze standardních 426 koní na 461 koňských sil. Vůz se rovněž dočkal sportovního výfuku a samozřejmě i pořádných policejních majáků a sirén.

 

 

Policejní Mustangy ve světa nejsou nic neobvyklého. Jednoho má ve svých řadách například i britská policie.

Foto: Wolf Racing

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články