Domů » Aktuality » Policie rozšiřuje svou flotilu, měli bychom se bát?

Policie rozšiřuje svou flotilu, měli bychom se bát?

0
Policie rozšiřuje svou flotilu, měli bychom se bát?

53 „dárečků“ pro Policii

My, dospělí, vnímáme Vánoce především jako čas, který je v dnešních dnech spojen především se stresem, zmatkem a shonem. Děti mají ale toto období v roce spojeno s mnohem příjemnější činností. Tou je samozřejmě rozbalování dárků. Nedávno si takové „rozbalování dárků“ odbyla i Policie ČR. Ta si totiž v Mladé Boleslavi slavnostně převzala hned padesát tři nových vozů, které budou pomáhat udržovat pořádek na českých silnicích.

Nečekejte ale klasické policejní vozy. Ač jsou nové Octavie značně upraveny, aby strážníkům nabízeli co možná nejvyšší funkčnost, od běžné sériové „oktávky“ byste je jistě na první pohled při jízdě po dálnici nerozeznali.

Polici ČR se totiž rozhodla posílit svůj vozový park skrytého dohledu. Na autě tak nenalezneme žádné odlišení od běžného vozu. Dokonce ani majáky na střeše. Ty jsou stejně jako měřící zařízení, které dokáže měřit jak v klidu tak za jízdy, nebo cedule s výzvou k zastavení šikovně ukryty do těla automobilu. Samozřejmostí je u policejních vozidel nezávislý kamerový systém, který je schopen jak zaznamenávat důkazní materiál, tak i přečíst registrační značku automobilů a zjistit, zda se nejedná o kradené či hledané vozidlo.

Octavie se stanou téměř „neviditelné“

Policisté tak mohou v klidu dohlížet na provoz na dálnicích i silnicích nižší třídy bez jakéhokoli prozrazení. Nové Octavie má také značnou výhodu oproti policejním Passatům a Superbům. Octavie jsou totiž hned v několika barevných provedeních. Na rozdíl od černých Passatů, kterých zas tolik silnice nebrázdí se novinky ve vozovém parku Policie stanou v běžném provozu takřka neviditelné.

Pod kapotou Octavií se ukrývají motory 1,8 TSI produkující výkon 180 koní. Ten je pomocí automatické převodovky DSG přenášen na všechna čtyři kola.

Foto zdroj: Škoda

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nejrychlejší motorka na světě

TOP 10: Nejrychlejší motorky na světě

0
Motorky nejenže poskytují svým jezdcům adrenalinový zážitek, ale některé z nich dosahují rychlosti, které by mohly překvapit i ty největší nadšence rychlých jízd. Zde...