Domů » Aktuality » Policie rozšiřuje svůj vozový park. Miliony létají vzduchem!

Policie rozšiřuje svůj vozový park. Miliony létají vzduchem!

0

Jak se zdá, ministerstvo dopravy, potažmo Policie České republiky bere vykopanou válečnou sekeru se silničními piráty skutečně vážně. Nejen, že ministerstvo se snaží vyčlenit každou možnou korunu a posílit síť rychlostních radarů, ale investuje i do vozového parku policie a to dosti významně.

Policie rozšiřuje svůj vozový park. Miliony létají vzduchem!

 

Policie se vydává cestou nižších nákladů i emisí

Na začátku tohoto měsíce Policie ČR rozšířila své řady o 102 nových automobilů Škoda Octavia. Nejedná se ale jen tak obyčejné Octavie, ale o Octavie CNG. Tímto krokem se Policie snaží snížit nejen provozní náklady, ale i ekologickou zátěž svého vozového parku. Za 102 Octavií CNG Policie utratila 39 665 046 Kč.

 

 

135 nových motocyklů pro dálniční policii

Další výraznou posilou českých policistů jsou nové motocykly značky BMW. Jedná se o 90 kusů motocyklů BMW F 800GT, které posílí české a moravské dopravní inspektoráty a o 45 kusů silnějších strojů BMW R 1200RT, jenž najdou své uplatnění u dálničních oddělení a u oddělení silničního dohledu jednotlivých krajských ředitelství Policie ČR. Prozatím převzalo vedení Policie 76 kusů těchto strojů. Zbylá část bude dodána do poloviny dubna příštího roku. Celá tato zakázka přišla na 60 477 681 Kč.

 

 

450 koní na dálnici nezamíří

Nejzajímavější je ale poslední posila policejního vozového parku, o které se budeme bavit. Policie rozšířila své řady o deset vozů Audi S6, poháněné čtyřlitrovými osmiválci TFSI o výkonu 450 koňských sil. Tím se tyto Audi A6 staly nejvýkonnějšími vozy, které kdy sloužily v policejních řadách České republiky. Dalo vy se očekávat, že se tyto výkonná vozidla stanou posilami dálničních oddělení. To je ale omyl. Úkolem těchto vozů totiž bude doprovázení zahraničních návštěv a VIP hostů naší republiky. „Es šestky“ tak nahradí dosluhující Audi A6, které tyto povinnosti plní od roku 2006 do současnosti. Vzhledem k tomu, že Policie zařazení těchto vozů ještě nijak oficiálně neokomentovala, je cena, kterou za tyto vozy utratila tajemstvím. Můžeme pouze vycházet z toho, že standardní vůz s tímto motorem stojí 2 miliony korun. Otázkou je, na kolik vyšla Policii speciální úprava vozů pro její potřeby.

 

Foto: Policie ČR

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články