Domů » Autonovinky » Populární SUV je zpět, Volkswagen Tiguan pro rok 2016

Populární SUV je zpět, Volkswagen Tiguan pro rok 2016

0

Volkswagen Tiguan je velmi populární kompaktní SUV, které se pomalu, ale jistě přesouvá do druhé generace. Velkou novinku můžeme očekávat v roce 2016 a je jisté, že poroste do objemu ve všech směrech.

Populární SUV je zpět, Volkswagen Tiguan pro rok 2016

První zmínky o nové generaci byly představeny na frankfurtském autosalonu a Tiguan získal pozornost díky řadě palubních vychytávek, novému segmentu bezpečnostního vybavení a rozšířené řadě pohonných jednotek.

Exteriér

Nový vzhled Tiguan je efektivnější se širším postojem o 1,2 palců a sekanou střechou, která snižuje světlou výšku SUV o 1,3 palce. Nová generace kompaktního SUV navíc nabídne i delší rozměry a tak je v nabídce více vnitřního prostoru pro obě řady.

Volkswagen-Tiguan_2017_800x600_wallpaper_05

Pro nezávislého pozorovatele je patrné, že Tiguan tak trochu připomíná vzhledem Audi. To však není úplně na škodu, neboť prvky Tiguan a nepatrné linie Audi vytvořili vůz, který budí hrůzu. V základu bude Tiguan dodávaný s hliníkovými koly o rozměrech 19-palců. Volitelnou možností jsou 20-palcové kola.

Interiér

Stejně jako exteriér i interiér se rozrostl o pár zajímavostí. V nabídce je nyní více luxusu a technologických vychytávek. Nadstandardní materiály a zcela nový layout dává SUV větší funkčnost a styl.

Volkswagen-Tiguan_2017_800x600_wallpaper_0f

Díky většímu exteriéru se rozrostla i kabina a tak mají všichni cestující o něco více prostoru na nohy. Základem vybavení jsou pak nejmodernější informační přístroje v čele s bezpečnostními prvky nejnovější generace.

Hnací ústrojí

Nový Tiguan nabídne rozpětí benzínových motorů od 123 do 216 koňských sil. Nejvyšší výkon poskytne motor TSI VW o objemu 2,0 litrů. U dieselové petardy se můžeme dočkat až 237 koňských sil s twin turbo a systémem vstřikování paliva 36000-psi. Přesnější údaje o motorech nejsou známé a je možné, že se ještě některé drobnosti pozmění.

Volkswagen-Tiguan_2017_800x600_wallpaper_08

Závěr

Nový Tiguan 2016 je více evoluční, než revoluční. Crossover roste a nabízí čím dál více luxusu, výkonu, objemu a pohodlí. Zralejší vzhled tomu dodává i tu správnou šťávu. Což je super, jelikož Volkswagen si potřebuje udržet tento kompaktní vůz na špičce svého potravního řetězce.

Foto: netcarshow.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články