Pozor! Zúžení na D1 je pod radary!

0
11856

První úsekové měření v zúžené části D1

Pokud se denně pohybujete po rozkopané dálnici D1, mějte se na pozoru. Od sedmého června probíhá v úseku mezi Ostrovačicemi a Kývalkou úsekové měření. Tentokráte se ovšem nejedná o žádný testovací provoz, ale o reálné měření.

 

Prozatím v jednom směru

Nový systém úsekového měření, který zde bylo nainstalováno z rozhodnutí Ředitelství silnic a dálnic prozatím funguje pouze v jednom směru a to z Brna na Prahu. Původně bylo zamýšleno měření i v opačném směru. To bylo ovšem předáno na bedra obce Šlapanice, která na tento úkol prozatím není připravena. Celá věc je ale v neustálém řešení a měření zde bude zahájeno již v červenci.

 

Jak měření funguje?

Úsekové měření mezi Ostrovančicemi a Kývalkou funguje na bázi detekčních kamer, vzdálených od sebe tři kilometry. Ty neměří přímo rychlost, ale čas, za který váš vůz danou vzdálenost mezi kamerami urazil. Na základě vzdálenosti a času jejího zdolání dokáže systém, stejně jako každý žák šesté třídy základní školy spočítat vaši průměrnou rychlost. Pokud vypočítaná rychlost přesáhne maximální povolenou rychlost v zúženém úseku, bude s vámi váš přestupek řešit obec, v jejímž správním území k prohřešku došlo, ve správním řízení.

 

První z pěti radarů v zúžení

Ředitelství silnic a dálnic umístilo radar do zúženého úseku, aby řidiče motivovalo k dodržování rychlostního limitu, který v zúžených částech dálnice mnozí řidiči ignorují a zbytečně tak vysokou rychlostí v úzkém prostoru ohrožují sebe i všechny ostatní účastníky silničního provozu.

 

Úsek mezi Ostrovančicemi a Kývalkou je dle vyjádření ŘSD prvním z pěti, kde budou radary instalovány. Rozhodnutí o umístění radarů padlo na základě zářijového zkušebního měření, kdy rychlostní limit překročilo téměř 30% řidičů.

 

foto: Wikimedia.com

 
Sdílejte
Předchozí článekFerrari do Kanady přiváží upravený monopost. Dožene Mercedes?
Další článekChorvatsko autem 2016
Ve vodách motoristické novinařiny se pohybuji již pátým rokem. Podílel jsem se na chodu mnoha webových projektů s motoristickou tématikou. Pravidelně navštěvuji tiskové konference, autosalony a další podobné akce, s cílem připravit pro své čtenáře co možná nejkvalitnější obsah.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here