Domů » Zajímavosti » Praha: Třetina taxikářů předražila jízdné

Praha: Třetina taxikářů předražila jízdné

0
Praha: Třetina taxikářů předražila jízdné

Praha – ráj nepoctivých taxikářů

Když pomineme kulturní a historické památky, napadá vás něco typické pro naše hlavní město, Prahu, o čem ví celý svět? Ano, hádáte správně. Celý svět zná Prahu pro její nepoctivé taxikáře. S tímto problémem se rozhodl pražský magistrát ostře bojovat. Velmi často tak jeho úředníci vyráží na náhodné kontroly taxikářů po celé Praze. Jak dopadlo jejich poslední šetření?

Pokud vezmeme v potaz pověst Prahy, jako ráj nepoctivých taxikářů, můžeme říci, že šetření dopadlo v celku uspokojivě. Ale samozřejmě, že šest nepoctivců ze šestnácti kontrolovaných stále není takové číslo, které by si vedení Prahy představovalo.

Tradiční prohřešky taxikářů

A v čem se nepoctivci provinili nejčastěji? Drtivá většina taxikářů hrubě předražila své služby. Jeden řidič se dokonce ani neobtěžoval zapnout taxametr. Úředníci se také setkali s případy, kdy řidič neměl svůj „taxík“ řádně označen tak, jak mu nařizuje zákon. Tento problém, jakožto porušení zákona o silniční dopravě ale neřeší magistrát hlavního města, nýbrž přímo Policie ČR.

„Dál budeme tvrdě postupovat vůči nepoctivým taxikářům. Represe je jedno z mála řešení, které na nepoctivé taxikáře platí,“ dodala primátorka Adriana Krnáčová pro ČTK.

V současnosti vyjednává magistrát, vláda a zástupci odborů taxi služeb o chystaných novelách vyhlášek a zákonů.

Bič na nepoctivce

Ve hře jsou mnohem tvrdší podmínky pro provozování taxi služby, stejně tak ale rozšíření odpovědnosti a povinností zprostředkovatelům dopravy. Mluví se také o novince ve formě speciálních státních poznávacích značek, pro automobily taxi služeb. Tím by měl být eliminován počet řidičů, kteří jezdí tzv. „na černo“, čili bez potřebné koncese k provozování taxi služby. Navíc je zvažován i zákon, který umožní prodej zabaveného automobilu, pokud řidič neuhradí pokutu do půlroku od jejího uložení.

Foto: metro.cz

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nejrychlejší motorka na světě

TOP 10: Nejrychlejší motorky na světě

0
Motorky nejenže poskytují svým jezdcům adrenalinový zážitek, ale některé z nich dosahují rychlosti, které by mohly překvapit i ty největší nadšence rychlých jízd. Zde...