Domů » Zajímavosti » Proč si vybrat ekonomickou třídu pneumatik?

Proč si vybrat ekonomickou třídu pneumatik?

0

Dnešní moderní technologie výroby pneumatik nabízí téměř totožné pneu. Proč tedy zvolit ekonomickou třídu oproti prémiové? A neuděláte tím chybu? V následujícím článku rozebereme všechna pozitiva i negativa takové volby.

Proč si vybrat ekonomickou třídu pneumatik?

Když kupujete pneumatiky na auta, rychle zjistíte, že jsou rozděleny do několika tříd. Naštěstí není příliš obtížné si utřídit, co která kategorie nebo třída u dané pneumatiky znamená. Rozdíly mezi těmito třídami pneumatik jsou především v názvu, ale existují i další prvky, které je odlišují. Jaké jsou výhody těchto tříd pneumatik a jak zjistit, která bude pro váš vůz nejvhodnější? 

Ekonomické pneumatiky: výhody a nevýhody

Pokud chcete ušetřit na údržbě svého vozu, mohou se ekonomické pneumatiky jevit jako nejvhodnější pro váš rozpočet. Nepouštějte se však do nákupu příliš rychle.

servis automobilu

Když budete kupovat novou sadu pneumatik, ujistěte se, že mají nosnost a rychlostní kapacitu odpovídající vašemu vozu. Kompatibilita je zásadní. Rovněž se budete chtít ujistit, že nové pneumatiky odpovídají výkonu a stylu jízdy vašeho vozu.

Cenově dostupné jsou zejména ekonomické pneumatiky. Moderní pneumatiky již v dnešní době nabízí podobné vlastnosti jako ty prémiové. Lajk mezi nimi nepozná žádný rozdíl. Skvěle se hodí pro každodenní jízdu a poskytnou vám skoto stejné jízdní prvky, jako o mnoho dražší prémiové pneumatiky. Pokud nejste požitkář z rychlé jízdy a nestrávíte ve vozidle celé dny a týdny na cestách, rozhodně jsou pro vás pneumatiky ekonomické třídy naprosto dostačující.  

Kdy jsou tedy ekonomické pneumatiky pro vás nejvhodnější? Pokud se denně pohybujete po městě a hledáte jízdu s nízkým valivým odporem, pak se vám tyto pneumatiky budou hodit. Rozhodně zvažte nákup své příští sady ekonomických pneumatik u výrobců, jako je např.:

Prémiové pneumatiky: výhody a nevýhody

Na druhém konci spektra pneumatik najdete prémiové pneumatiky. Tyto pneumatiky jsou navrženy tak, aby vám poskytovaly plynulou a stabilní jízdu – a tomu odpovídá i jejich cena. Tyto pneu podpoří výkonný motor nebo usnadní agresivnější styl jízdy.

Prémiové pneumatiky procházejí náročným výzkumem a vývojem. Po jejich výrobě je výrobci dvakrát a třikrát testují, aby zajistili, že umožní vozům všech značek zůstat na silnici v bezpečí. Přesto nejsou prémiové pneumatiky dokonalé. Jak již bylo zmíněno, prémiové pneumatiky nejsou zdaleka levné. Pro sadu pneumatik vyšší třídy budete muset vytáhnout velkou peněžní sumu.

Pneumatika Sebring
Pneumatika Sebring

Jakou třídu pneumatik vybrat?

I po objasnění výhod a nevýhod může být obtížné určit, který typ pneumatiky vám bude nejlépe vyhovovat. V nabídce najdete letní, zimní i celoroční pneumatiky jak v ekonomické, tak v prémiové třídě. Jak tedy postupovat při určování, který z výše uvedených typů pneumatik je pro vás nejvhodnější?

Pneumatika Orium
Pneumatika Orium

Odpověď se často odvíjí od počtu najetých kilometrů. Pokud trávíte na cestách značné množství času, zvolte dražší, ale pro vaši práci či životní styl vhodnější sadu prémiových pneumatik. Naopak jestliže jezdíte více po městě než po dálnici a kilometry na tachometru vám nenaskakují tak rychle, pak vám dobře poslouží ekonomické pneumatiky.

Vyplatí se koupit dražší pneumatiky nebo ne?

Jistě, prémiové pneumatiky jsou vhodnější pro řidiče z povolání či velmi aktivní řidiče. Ale cena nejlepších pneumatik mnoha výrobců může být docela odstrašující. Není jednodušší koupit několik sad ekonomických pneumatik, než se rozhodnout pro prémiovou sadu?

Odpověď závisí téměř výhradně na vás. Pokud chcete investovat do páru pneumatik s velkou výdrží, jsou to ty prémiové. Usnadní vám dlouhé cesty a prozkoumají limity vašeho vozu.

Pokud si však myslíte, že nebudete jezdit příliš často, nebo pokud chcete momentálně ušetřit, pak vám mohou ekonomické pneumatiky vyhovovat lépe. Při nákupu tedy zvažte své okolnosti a preference, než se rozhodnete pro nákup.

Zdroj obrázků: Pixabay.com, Orium.cz, Sebring-tires.com, Megamoto, s.r.o.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články