Jak zhodnotit The Grand Tour?
Po odchodu Jeremyho Clarksona, Richarda Hammonda a Jamese Maye z britské BBC a jejich následném angažmá u amerického Amazonu se rojily debaty, zda dokáže jejich nový pořad navázat na původní britský Top Gear. Tento měsíc Amazon odvysílal poslední epizodu první série pořadu The Grant Tour. Je tak ideální čas na hodnocení.
Konec politicky korektnímu humoru
Největším rozdílem mezi The Grand Tour a Top Gearem je jednoznačně volnomyšlenkářství nového pořadu. Zatímco pod křídly BBC byli moderátoři nuceni krotit své výrazy a chovat se tak, jak to očekávalo vedení BBC, v novém pořadu se slavná trojice nebála jít až do krajností a nic pro ni nebylo tabu. Ostatně dovedete si představit, že by pod politicky korektním BBC mohl Clarkson posadit do autonomního vozu bulharského imigranta nebo dávat imigrantům tipy, jak se dostat bez povšimnutí do Evropy?
Objektivita dala sbohem
Skvělá obrazy, nekorektní a originální humor jsou jedna věc. Musíme si ale připustit, že The Grand Tour má i své mouchy. Pokud jste očekávali pořad pro zaryté petrolheady, kde se dozvíte nějaké informace o vozech, ve kterých moderátoři řádí, musíte být jistě zklamáni. The Grand Tour se totiž věnuje primárně zábavní stránce a na nějaké hodnocení aut už nezbývá místo. Velkým trnem v oku fanoušká se také stala sekce pořadu „Celebrity Brain Crash“. V prvním díle jsme nahrané scénky, kde se pozvané celebritě vždy přihodilo nějaké neštěstí, brali jako zábavné. Ve druhé epizodě se tento žert jevil již jako ohraný. The Grand Tour se ale této scénky ne a ne vzdát a pořad se jí držel až do poslední, třinácté epizody.
Celkově ale nelze The Grand Tour hanobit. Pořad sice již není primárně jen o autech a jejich recenzování. Jde o velkolepou show, která k sobě láká diváky, kteří auta milují, stejně jako ty, kteří je považují za obyčejný dopravní prostředek. Doufejme tedy, že nadcházející série naváže na tu první a bude si i nadále udržovat přízeň diváků.
Pořad The Grand Tour pokořil zajímavý internetový rekord. O jaký jde?
Foto: Amazon