Domů » Autonovinky » R200 Non-Fiction vznikla spojením Audi R8 a Škody 110R

R200 Non-Fiction vznikla spojením Audi R8 a Škody 110R

0

Před čtyřiceti lety se po silnicích začala prohánět kupé od škodovky, která vyhrávala spousty závodů a dodnes jsou kultovními kousky. Designér Pavel Novague a Marek Hoffmann, ředitel firmy Kovovýroba Hoffmann, se rozhodli, že se pokusí legendu oživit.

R200 Non-Fiction vznikla spojením Audi R8 a Škody 110R

Milovník aut, úspěšný designér a držitel několika cen RedDot Pavel Novague navrhl auto s názvem R200 Non-Fiction, které je postaveno na bázi Audi R8 a legendární kupátko skutečně připomíná. Práce na prototypu trvala nakonec rok a půl a auto se stavělo v dílnách Kovovýroby Hoffmann.

Podle ředitele firmy Marka Hofmanna je v plánu je vyrobit malou sérii těchto vozů pro lidi, kteří mají rádi zajímavá auta a chtějí s nimi jezdit skutečně po silnici, R200 Non-Fiction nebude určeno pro závodní okruhy. Jeho cena zatím není stanovena, má se vyvíjet zejména podle poptávky, ale předběžný odhad je kolem sedmi milionů korun. Automobil se z velké části staví ručně – je možno vyrobit dvě auta měsíčně.

Nový vůz vychází z Audi R8 s manuální převodovkou a z er osmičky zůstal v novém modelu podvozek, vzadu uložený osmiválcový motor a skla v oknech. Z klasického erka se pak do nového vozu promítla zejména kulatá přední světla a hranatá zadní světla, mírně povědomé vám budou kromě přední masky nejspíš i elegantně se svažující linie celého vozu a postranní žebrování. 

Aktuálně je R200 Non-Fiction vystavena v pražské galerii DOX, kde ji můžete shlédnout až do 11. května společně s fotografiemi Antonína Kratochvíla. Na nich najdete zdokumentovaný vznik tohoto designérského skvostu, a to již od roku 2008, kdy se na něm začalo pracovat poprvé.

Až po skončení výstavy, tedy po 11. květnu 2015, se prototyp konečně dostane na okruh a my se dozvíme, jak je na tom s jízdními vlastnostmi.

Foto: Hugo Kottás, Antonín Kratochvíl

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články