Rally Dakar 2019 s nadějnou českou účastí

0
2282

Start roku 2019 není pouze ve znamení novoročních předsevzetí, ale také rally Dakar. Letos se koná již 41. ročník a závod oficiálně započal v nědeli večer. Tento rok se odehrává v Peru a zajímavostí je, že celý závod se tento rok odehrává pouze na území jedné země. Letošní ročník se samozřejmě neobešel ani bez české účasti.

Závodníky čeká až 5 603 kilometrů

Tentokrát bude v této jihoafrické zemi s přírodními živly bojovat celkem 26 závodníků z České republiky. Nečeká je žádná malá výzva. Během deseti etap urazí celkově 5 603 kilometrů, z čehož 2 961 km bude ostrých závodních. Motorky a čtyřkolky ujedou jen nepatrně méně. Celkem je čeká trasa dlouhá 5 541 kilometrů a z toho 2 880 závodních. Kamiony mají trasu o dva kilometry kratší než auta.

Závod potrvá deset dní

První etapa tedy započala v neděli 7.1. 2019. Cíl tohoto celosvětové známého závodu je naplánován na 17. ledna. Je to tedy 10 dní nesmírně náročného závodění, které dostane to nejlepší z řidičů i materiálu. Na startu nechyběli ani vítězové z minulého ročníku. V kamionu je to posádka Edouard Nikolajev, Jevgenij Jakovlev a Vladímir Rybakov, v automobilech Carlos Sainz a Lucas Cruz, Matthias Walkner na motocyklech a v kategorii bugin Reinaldo Varena a Gustavo Gugelmin.

Kolik závodníků bude bojovat o výhru?

Pokud vás zajímá, kolik závodníku se do takového závodu pro letošního ročníku přihlásilo, tak pro vás máme odpověď. Je to přesně 512 závodníků a 22 závodnic. Pocházejí z 22 různých zemí. A mezi nimi najdeme pouze tři národnosti, které mají své zastoupení napříč všemi kategoriemi. Najdete mezi nimi Argentinu, Francii a právě Českou republiku. Francie má v závodě největší zastoupení a to 80 závodníků a závodnic.

Češi se na Dakar 2019 rozhodně neztratí

Pokud sečteme počet startů na závodě Rallye Dakar 26 našich našich závodníků, tak se dostaneme na číslo 101. Jedná se tedy o velice zkušenou skupinu, od níž můžeme očekávat pěkné výsledky. Vždyť startuje také Aleš Loprais, který má na kontě již 13 účastí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte váš komentář
Vaše jméno