Domů » Historie » Renault Alpine V6 GT – futuristický klenot

Renault Alpine V6 GT – futuristický klenot

0

Renault Alpine V6 GT je legendou 80. let. Pokud patříte mezi fanoušky sportovních aut s futuristickým designem a dobrým výkonem, máte šanci ho ulovit sami pro sebe. Seznamte se s jeho historií a poznejte, v čem je tento model tak výjimečný.

Renault Alpine V6 GT – futuristický klenot

Historie Renault Alpine V6 GT

Výrobce Alpine se stal součástí automobilky Renault v 70. letech. Mimochodem ve stejném roce, kdy vyhrál mistrovství světa v rallye. Právě tato firma, jak už název napovídá, stojí i za Renaultem Alpine V6 GT.

Alpine GTA (jinak nazvaný také Alpine V6 GT) se stal nástupcem modelu Alpine A310, který měl špatný prodej. Renault Alpine V6 GT v mnohém na svého předchůdce navazuje. Má podobnou siluetu a futuristický design, typický pro 80. léta. Originální kola, která imitují turbínu, jsou tou pravou třešničkou na dortu.

Poprvé se začal prodávat v roce 1984. Výroba probíhala v severofrancouzském Dieppe a byla rychlejší než kdy dříve. Celkový proces se podstatně zkrátil díky inovacím a použití větších panelů karoserie. Na jeden exemplář už proto zákazníci nemuseli čekat tak dlouho jako dříve. Automobilka byla schopná vyrobit i deset vozů denně.

Aerodynamický vůz se skvělým výkonem

Dalším cílem Alpine bylo snížit hmotnost vozu, a proto se v karoserii použil polyester a skleněné vlákno. Model tak měl být nejen lehčí, ale i rychlejší. A to především kvůli konkurenceschopnosti vozům jako bylo Porsche 944. Ve své době byl Alpine V6 GT nejaerodynamičtější automobil s odporem vzduchu pouze 0,28 bodu.

Šestiválcový motor PRV se umístil dozadu (k dispozici byl buď model s objemem 2,9 l nebo 2,5 l). A nárazníky integrovaly do karoserie. Ač je uspořádání 2+2, prostor na zadních sedadlech není tak velký. Vpředu se se sedí mnohem komfortněji, což je u sportovního vozu pochopitelné. Z 0 na 100 km/h se dostane za 7,5 sekundy. A maximální rychlost je 225 km/h.

Renault Alpine GT V6 je stylové futuristické auto se skvělou aerodynamikou a působivým výkonem.

Foto: Sportovnivozy.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články