Domů » Autonovinky » Schody na vrchol? Škoda Scala

Schody na vrchol? Škoda Scala

0

Jen po malinkých krůčcích nám mladoboleslavská automobilka Škoda odhalovala nový model Scala. Je to nový kompaktní vůz, jehož název můžeme přeložit jako „žebřík“ nebo „schody“. Že by to byly pomyslné schody na vrchol pro automobilku Škoda?

Schody na vrchol? Škoda Scala

Jakou cestou se automobilka vydala?

Scala má za úkol otevřít úplně novou kapitolu kompaktních vozů. Při jejím vývoji byl použit naprosto nový přístup, což poznáme hlavně na interiéru a exteriéru. Škoda tomu říká emocionální design. A ten byl poprvé použit v praxi právě v případě modelu Scala. Má stanovit nová měřítka v oblasti bezpečnosti, designu a výbavy. To jsou velice silná slova a my jsme zvědaví, jestli jim tento model obstojí.

S technologiemi se nešetřilo

A technologické vychytávky tomuto vozu rozhodně chybět nebudou. V případě vrcholné verze najdeme v interiéru obrazovku s úhlopříčkou 9,2 palce. To je velice pěkné a navíc mysleli i na ty, kterým by tohle připadalo málo. Bude možné přikoupení digitálního přístrojového štítu s obrazovkou 10,25 palců.

Zájem o model Scala je

Škoda způsobila mnoho rozruchu se svým stánkem na autosalonu v Paříži. To bylo také místo, kde se poprvé ukázal Vision RS. Ona se Scala od svých předchůdců doopravdy neodlišuje pouze svým vzhledem. Když se bavíme právě o vzhledu, tak vás možná překvapí, že na pátých dveřích bude mít nápis SCALA místo klasického a zažitého loga automobilky Škoda. Také vyzdvihují fakt, že u pátých dveří byla použita revoluční úprava povrchu výplně dveří.

Kdy se jí dočkáme?

Model Scala se bude prodávat již v první polovině roku 2019. Známe také předběžné rozměry. Bude to 4 362 mm dlouhý pětidveřový hatchback. Možná také přemýšlíte, zda automobilka přidá verzi liftback. S tou ale bohužel nepočítá. Zavazadlový prostor bude disponovat velikostí 467 litrů a při sklopení až 1 410 litrů. Jejím úspěchem se můžeme nechat jen překvapit. Je potřeba říci, že má parametry, které nabízí jen málo konkurenčních automobilek. Menší vůz nižší třídy vybavený nejmodernější technologií je něco, co snad ani nemůže zklamat.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články