Domů » Aktuality » Seat dosáhl po sedmi letech zisku

Seat dosáhl po sedmi letech zisku

0

Španělská automobilka Seat, dosáhla v loňském roce velkého milníku na cestě vstříc trvale udržitelnému rozvoji a ziskovosti společnosti. Hospodářský rok uzavřela automobilka se ziskem 6 milionů €. To je v porovnání se ztrátou 66 milionů € z roku 2014 výrazný úspěch.

Seat dosáhl po sedmi letech zisku

 

Za tento úspěch vděčí španělský Seat dvěma faktorům. První z nich je celkový nárůst prodeje a nový produktový mix s vyšší ziskovou marží.

 

Z příjmů z prodeje v roce 2015 utržili 8,3 miliardy €. To je o celých 11 % více než o rok dříve. Historicky se jedná o nejlepší výsledek společnosti a dokonce je to dvojnásobek než v roce 2009. Pokud hovoříme o zisku v přepočtu na jeden vůz, jedná se o nárůst zisku o 3,5 procenta na každém prodaném automobilu.

 

 

Automobilka kladného, hospodářského výsledku dosáhla poprvé od roku 2008. Dalším úspěchem je překonání hranice 400 000 prodaných vozů za rok.

 

Seat roste a dobývá nové trhy

K tomu Seatu výrazně pomohlo oživení trhů v jižní Evropě, kde se Seat těší dlouhodobé oblibě. Nárůst prodeje zaznamenala automobilka i v klíčovém Německu a za zmínku stojí i růst značky v Mexiku.

 

Foto: Seat

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články