Domů » Pro řidiče » Sixtol Jack 2.5 t je perfektní hever pro sportovní auta

Sixtol Jack 2.5 t je perfektní hever pro sportovní auta

Děláte si spoustu prací na svém automobilu svépomocí? Kolikrát nezbývá jiná možnost než se položit pod něj a podívat se pěkně zblízka na jeho vnitřnosti. A přesně v těchto chvílích přijde vhod hever. Zvedák na auto pro domácí použití není drahé zařízení, ale nikdo nechce vyhazovat peníze oknem. Proto vybírejte pečlivě.

Sixtol Jack 2.5 t je perfektní hever pro sportovní auta

Pro sportovní auta, která se často vyznačují nízkým podvozkem, je potřeba koupit tzv. nízkoprofilový zvedák. Zástupcem z této skupiny je i oblíbený Jack 2.5 t od značky Sixtol.

Parametry dobrého zvedáku

Tím, že vyberete nízkoprofilový hever, ještě není vyhráno. Je třeba prozkoumat také další parametry. Nejdůležitější by pro vás měla být nosnost, která u modelu Sixtol Jack 2.5 t dosahuje dva a půl tuny. Hever je opatřen kolečky, což je praktické. Váží 12 kg a pohyb po kolečkách je příjemnější.
Zajímat by vás měly také rozměry, a to rozměry zvedáku, jež činí 555 × 210 × 130 mm, a zvedací rozsah. Ten dosahuje 85-385 mm. Pamatujte, že minimální výška zdvihu musí být menší než výška podvozku, jinak by se vám nepodařilo zasunout zvedák pod auto. Obvykle se hodnoty pohybují od 250 do 350 mm, hodnota 85 mm je tedy velmi pěkná a znamená, že se dá hever Sixtol použít také pro auta s velmi nízkým podvozkem. Pro ně je koneckonců přímo určen. Sportovním vozům s nízkým podvozkem je přizpůsoben dokonce designem – má asociovat vzhled sportovních aut.

O hever se budete muset starat

Chcete-li, aby vám zvedák na auto dlouho sloužil, je nutné se o něj starat. Výrobce doporučuje hlavně pravidelné mazání kloubových spojení. Kvůli korozi by zvedák neměl být skladován ve vlhkém prostředí, pokud už k navlhnutí dojde, je třeba ho vytřít do sucha a namazat olejem. Píst je nutné během skladování udržovat ve spodní poloze.
Pro vaše vlastní bezpečí je zároveň nutné zvedák používat jen na rovném a tvrdém povrchu. Auto musí být při zvedání zajištěno bezpečnostní brzdou a kola zaklíněná či zablokovaná. Nepřekračujte povolené zatížení zvedáku a před každým použitím ověřte jeho technický stav.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nosič kol na tažné zařízení Yakima JustClick 2

Yakima – specialista na nosiče kol na auto

0
Milovníci cyklistiky potřebují čas od času převézt kola do větší vzdálenosti. Jejich umístění v úložném prostoru auta není příliš ideální a bezpečné. Proto je...