Domů » Autonovinky » Škoda Kamiq – české auto pro rodinu

Škoda Kamiq – české auto pro rodinu

0

Škoda modelem Kamiq směřuje hlavně do kategorie levných aut. Cena tohoto vozu se má pohybovat kolem 300 000 Kč. Pokud vás zaujal vzhled a cena, tak máte smůlu. Tento model bude vyráběn výhradně pro trh v Číně. Nějaké informace si k němu ale říct můžeme.

Škoda Kamiq – české auto pro rodinu

Tajemství označené písmenem K

Pár informací už uniklo během čínské prezentace nových modelů značky Škoda. Ukázaly se zde klasiky ve formě Karoqu a Kodiaqu, ale nacházelo se zde také několik blíže nepopsaných novinek. Byly mezi nimi i modely označené K a Q. Označení jedním písmenem nám moc neřeklo a další informace také tyto zkratky výrazně neosvětlily.

Čína jako priorita pro model české automobilky

Teď už se začínají tyto zkratky pomalu odkrývat. Začíná to modelem K. Pod zkratkou tak najdeme kompaktní SUV Škoda Kamiq. Na jejím vývoji se podílela i čínská automobilka SAIC Motor. A svými parametry byla ušita na míru právě čínskému trhu. Tento model má zajistit pomalé odstranění miliónů a miliónů starých vozů. Důležitá pro ně není nejnovější technologie, ale hlavně moderní design.

Porovnání

Kamiq můžeme porovnat s Karoqem. Celkově je o sedm centimetrů užší a o jeden centimetr delší. Na délku tedy měří 4390 mm, na výšku 1593 mm a široká je 1781. Tedy spíše než o SUV je to zvýšený kombík. To není nijak podivné, protože základ tvoří Volkswagen Lavida. Jedná se tak o platformu PQ34, která byla používána i u první Octavie, čtyřkového Golfu a Seatu Leon. Tohle řešení má nejspíš dva důvody. Jedná se o finančně dostupnější řešení a svými menšími rozměry se hodí do přeplněných ulic Číny.

Jaký by měl úspěch u nás?

Specifikace motoru také nejsou nijak zajímavé. Bude vybavena čtyřválcem 1,5 litru. Ten bude poskytovat výkon 110 koní. Můžeme ho tak srovnat například s vozem Dacie Duster. Oficiální představení vozu proběhne během jarního autosalonu v Pekingu. Pár měsíců na to začne i prodej. Měl by podle vás model Kamiq šanci uspět na českém trhu? Nebo jeho nudnou specifikaci a vzhled nezachrání ani nízká cena?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články