Domů » Autonovinky » Škoda Kodiaq zahajuje globální ofenzívu

Škoda Kodiaq zahajuje globální ofenzívu

0
Škoda Kodiaq zahajuje globální ofenzívu

Škoda zahajuje velkolepou ofenzívu na trh s SUV

O nové Škodě Kodiaq bylo napsáno a namluveno již mnoho. S blížícím se termínem oficiálního představení, se ovšem dočkáme stále dalších a dalších informací. Dnes nás mladoboleslavská automobilka obdarovala nejnovější sadou fotografií předprodukčních prototypů, společně s dalšími informacemi o své plánované SUV ofenzívě.

 

Škoda se se svým Kodiaqem pouští do, pro ni, zcela neprobádaných vod. Malé SUV nebo spíše crossover Yeti sice Škoda nabízí už řadu let. Yeti ovšem ve srovnání s Kodiaqem, působí jen jako chudý příbuzný.

 

Nejluxusnější a nejdražší Škoda všech dob

Kodiaq, jako první Škoda nabízí možnost sedmimístného provedení a trojici posuvných zadních sedadel, které jsou u velkého Kodiaqa součástí základní výbavy.

 

 

Škoda se opět chlubí největším zavazadlovým prostorem ve své třídě

Pro automobily Škoda jsou typické velké zavazadlové prostory. To platí i pro model Kodiaq, který dokáže v pětimístném provedení nabídnout až ohromujících 2 065 litrů.

 

Slibný výkon a terénní schopnosti

Při zahájení prodeje, v roce 2017 se mohou zákazníci těšit na pět pohonných jednotek. Nejvýkonnější benzínový agregát TSI o objemu dvou litrů a výkonu 180 koňských sil. Tento výkon v kombinaci s lehkou karosérií slibuje poměrně slušnou jízdní dynamiku. Lehké konstrukce bylo dosaženo díky novým technologiím konstrukce. O přenos výkonu motoru na kola se starají různé technologie jako pohon předních kol, pohon 4×4 a šestistupňová převodovka DSG. Kodiaq, se stejně jako většina moderních SUV, dostane mimo zpevněné cesty. I přesto, že SUV tráví většinu svého života ve městech, na dálnicích a při nejhorším na okreskách, je Kodiaq vybaven systémem adaptivního podvozku, včetně režimu Off-road, který přizpůsobí chod motoru i chování podvozku jízdě v terénu.

 

Foto: Škoda Auto

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Plíseň v autě

Plíseň v autě – jak se ji zbavit jednou pro vždy

0
Plísně. Velký nepřítel nejen každého řidiče. Stává se poměrně často, že právě plísně obsadí interiér vašeho vozu a následně je jen velmi těžké s nimi...