Škoda Kodiaq řádí na Nürburgringu

0
11643

Testování Kodiaqu je v plném proudu

Na nové, velké SUV, z dílny Škody česká veřejnost čeká již několik let. Na letošním autosalonu v Ženevě nám automobilka odhalila novou designovou studii s názvem VisionS, která se stane předobrazem produkčního SUV Kodiaq, které si prožije světovou premiéru na pařížském autosalonu. A protože se tato událost světového měřítka nevyhnutelně blíží, není divu, že Škoda testuje jeden prototyp Kodiaq za druhým. Nejnovější záběry, zachycující největší Škodovku historie, pochází z legendárního Nürburgringu.

 

 

Nečekaný rychlík

Název Kodiaq, je odvozený od jednoho z největších medvědů na světě. Medvěd přitom rozhodně není zvíře, slavné svými atletickými schopnostmi. Dalo by se tedy očekávat, že Kodiaq od Škody také nebude žádným rychlíkem. To je ale omyl. Na přiloženém videu můžeme sledovat produkční verzi Kodiaqu, ačkoli zahalenou nemalým množstvím maskovacích prvků, jak po severní smyčce prohání svého menšího bratránka, Seat Atecu, a dokonce se bez problému drží i za takovým „sportovcem“, jakým je Volkswagen Golf GTI.

 

 

 
Sdílejte
Předchozí článekPlánujete návštěvu Velké Británie? Jak se tam dostat vlastním autem
Další článekKofola už není jen limonáda
Ve vodách motoristické novinařiny se pohybuji již pátým rokem. Podílel jsem se na chodu mnoha webových projektů s motoristickou tématikou. Pravidelně navštěvuji tiskové konference, autosalony a další podobné akce, s cílem připravit pro své čtenáře co možná nejkvalitnější obsah.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here