Domů » Aktuality » Škoda oficiálně potvrzuje název Kodiaq

Škoda oficiálně potvrzuje název Kodiaq

0
Škoda oficiálně potvrzuje název Kodiaq

Konec dohadům, jméno Kodiaq je oficiální!

O novince v portfoliu Škody s názvem Kodiaq se šeptá již nějaký ten pátek. Nyní toto jméno automobilka potvrdila konečně oficiálně.

 

K oficiálnímu potvrzení správnosti názvu Kodiaq nám mladoboleslavská automobilka připojila i ospravedlnění, proč byl zvolen pro velké SUV právě tento název, což nás přivádí k biologické části tohoto článku.

 

 

Přírodovědecký koutek

Medvěd Kodiak žije na stejnojmenném ostrově u jižního pobřeží Aljašky. Zde se vedle čtrnácti tisíce obyvatel žije na tři a půl tisíce medvědů kodiaků, v jazyce původních obyvatel Taq uka ‚aq. Tento druh medvěda se vyznačuje svou velikostí a mimořádnou silou. A právě tyto atributy přisuzuje Škoda i svému, 4,7 metru dlouhému SUV, jehož konečná podoba nám bude odhalena již v průběhu pařížského autosalonu.

 

Další analogií mezi medvědem kodiakem a novým SUV Kodiaq je jejich vztah k rodině. Ačkoli kodiaci patří mezi největší a nejsilnější medvědy, pohybující se na naší modré planetě, žije naprosto mírumilovným až společenským životem. Čas tráví ve skupinách podobných rodinám, společně se učí, předávají si zkušenosti a nezřídka kdy si i společně hrají. A stejně jako tito medvědi se i Kodiaq od škodovky chce stát oblíbeným členem rodin. Jako první vůz tuzemské automobilky nabídne místo pro sedm cestujících a slibuje velké množství praktických inovací, přesně v duchu sloganu automobilky – Simply Clever.

 

Foto: Škoda

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nehoda v zahraničí

Havárie v zahraničí? Na co byste se měli připravit?

0
Léto je sice za námi, to ale neznamená, že spolu s ním skončily naše výpravy do zahraničí. Tam se můžeme vydat kdykoli během roku, teď...