Domů » Aktuality » Škoda oficiálně potvrzuje název Kodiaq

Škoda oficiálně potvrzuje název Kodiaq

0

O novince v portfoliu Škody s názvem Kodiaq se šeptá již nějaký ten pátek. Nyní toto jméno automobilka potvrdila konečně oficiálně.

Škoda oficiálně potvrzuje název Kodiaq

 

K oficiálnímu potvrzení správnosti názvu Kodiaq nám mladoboleslavská automobilka připojila i ospravedlnění, proč byl zvolen pro velké SUV právě tento název, což nás přivádí k biologické části tohoto článku.

 

 

Přírodovědecký koutek

Medvěd Kodiak žije na stejnojmenném ostrově u jižního pobřeží Aljašky. Zde se vedle čtrnácti tisíce obyvatel žije na tři a půl tisíce medvědů kodiaků, v jazyce původních obyvatel Taq uka ‚aq. Tento druh medvěda se vyznačuje svou velikostí a mimořádnou silou. A právě tyto atributy přisuzuje Škoda i svému, 4,7 metru dlouhému SUV, jehož konečná podoba nám bude odhalena již v průběhu pařížského autosalonu.

 

Další analogií mezi medvědem kodiakem a novým SUV Kodiaq je jejich vztah k rodině. Ačkoli kodiaci patří mezi největší a nejsilnější medvědy, pohybující se na naší modré planetě, žije naprosto mírumilovným až společenským životem. Čas tráví ve skupinách podobných rodinám, společně se učí, předávají si zkušenosti a nezřídka kdy si i společně hrají. A stejně jako tito medvědi se i Kodiaq od škodovky chce stát oblíbeným členem rodin. Jako první vůz tuzemské automobilky nabídne místo pro sedm cestujících a slibuje velké množství praktických inovací, přesně v duchu sloganu automobilky – Simply Clever.

 

Foto: Škoda

Previous article Supersporty burácely v centru Prahy!
Next article Kamrlman King ovládl Peking
Ve vodách motoristické novinařiny se pohybuji již pátým rokem. Podílel jsem se na chodu mnoha webových projektů s motoristickou tématikou. Pravidelně navštěvuji tiskové konference, autosalony a další podobné akce, s cílem připravit pro své čtenáře co možná nejkvalitnější obsah.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nosič kol na tažné zařízení Yakima JustClick 2

Yakima – specialista na nosiče kol na auto

0
Milovníci cyklistiky potřebují čas od času převézt kola do větší vzdálenosti. Jejich umístění v úložném prostoru auta není příliš ideální a bezpečné. Proto je...