Domů Aktuality Škoda oficiálně potvrzuje název Kodiaq

Škoda oficiálně potvrzuje název Kodiaq

0
2193

Konec dohadům, jméno Kodiaq je oficiální!

O novince v portfoliu Škody s názvem Kodiaq se šeptá již nějaký ten pátek. Nyní toto jméno automobilka potvrdila konečně oficiálně.

 

K oficiálnímu potvrzení správnosti názvu Kodiaq nám mladoboleslavská automobilka připojila i ospravedlnění, proč byl zvolen pro velké SUV právě tento název, což nás přivádí k biologické části tohoto článku.

 

 

Přírodovědecký koutek

Medvěd Kodiak žije na stejnojmenném ostrově u jižního pobřeží Aljašky. Zde se vedle čtrnácti tisíce obyvatel žije na tři a půl tisíce medvědů kodiaků, v jazyce původních obyvatel Taq uka ‚aq. Tento druh medvěda se vyznačuje svou velikostí a mimořádnou silou. A právě tyto atributy přisuzuje Škoda i svému, 4,7 metru dlouhému SUV, jehož konečná podoba nám bude odhalena již v průběhu pařížského autosalonu.

 

Další analogií mezi medvědem kodiakem a novým SUV Kodiaq je jejich vztah k rodině. Ačkoli kodiaci patří mezi největší a nejsilnější medvědy, pohybující se na naší modré planetě, žije naprosto mírumilovným až společenským životem. Čas tráví ve skupinách podobných rodinám, společně se učí, předávají si zkušenosti a nezřídka kdy si i společně hrají. A stejně jako tito medvědi se i Kodiaq od škodovky chce stát oblíbeným členem rodin. Jako první vůz tuzemské automobilky nabídne místo pro sedm cestujících a slibuje velké množství praktických inovací, přesně v duchu sloganu automobilky – Simply Clever.

 

Foto: Škoda

 
Sdílejte
Předchozí článekSupersporty burácely v centru Prahy!
Další článekKamrlman King ovládl Peking
Ve vodách motoristické novinařiny se pohybuji již pátým rokem. Podílel jsem se na chodu mnoha webových projektů s motoristickou tématikou. Pravidelně navštěvuji tiskové konference, autosalony a další podobné akce, s cílem připravit pro své čtenáře co možná nejkvalitnější obsah.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here