Domů » Autosalony » Škoda VisionS – Ženevská premiéra českého SUV

Škoda VisionS – Ženevská premiéra českého SUV

0

Bugatti Chiron, Lamborghini Centenario nebo Pagani Huayra BC. To je jen stručný výčet těch nejzajímavějších hypersportů, které jsou vystavené na ženevském autosalonu. Vězte, že ani nejrychlejší produkční automobil na světě s výkonem 1 500 koní, ani děsivé Lambo oslavující zakladatele automobilky a ani dokonale vyladěná okruhová bestie od geniálního Pagani nedokáže překonat zájem, který Češi projevují u stánku automobilky Škoda.

Škoda VisionS – Ženevská premiéra českého SUV

 

Zde je k vidění dlouho očekávaná, designová studie velkého SUV. Koncept VisionS zaujme přihlížející svým designem. Ten je z velké míry odvozen od konceptu VisionC, který se stal předobrazem současné generace limuzíny Superb. Dočkali jsme se tak opět ostře řezaných linií a tvarů, inspirovaných tradičním českým křišťálem, českou kubistickou architekturou a uměním.

 

 

Koncept vs. realita

Pokud se vám vzhled exteriéru VisionS zamlouvám, máme pro Vás skvělou zprávu. Již na říjnovém autosalonu v Paříži se dočkáme odhalení prvního sedmimístného vozu Škoda – velkého SUV s názvem Kodiaq.

 

Pokud očekáváte, že produkční Kodiaq nabídne svým zákazníkům stejný interiér, jako vystavený koncept VisionS, musíme vás zklamat. Rozhodně nečekejte trojici velkých displayů ani skvostně promyšlené funkční i designové prvky, jako například obrazovky, které jsou elegantně skryty v předních sedadlech. Co můžeme očekávat se bude blížit interiéru, který známe ze současného Superbu nebo SUV automobilky Volkswagen.

 

 

Produkční Kodiaq bude postaven na platformě současné generace Volkswagenu Tiguan. V nabídce nalezneme stejnou paletu motorizací, jako u ostatních koncernových SUV. Největší novinkou je fakt, že Kodiaq bude k dispozici i s hybridním pohonným ústrojím. To se skládá z benzínové čtrnáctistovky pod kapotou a dvojicí elektromotorů. První je uložen přímo ve skříni automatické převodovky DSG a druhý na zadní nápravě.

 

Foto: ŠKODA

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články