Domů » Autosalony » Škoda VisionS – Ženevská premiéra českého SUV

Škoda VisionS – Ženevská premiéra českého SUV

0
Škoda VisionS – Ženevská premiéra českého SUV

Magnet české pozornosti – Škoda VisionS

Bugatti Chiron, Lamborghini Centenario nebo Pagani Huayra BC. To je jen stručný výčet těch nejzajímavějších hypersportů, které jsou vystavené na ženevském autosalonu. Vězte, že ani nejrychlejší produkční automobil na světě s výkonem 1 500 koní, ani děsivé Lambo oslavující zakladatele automobilky a ani dokonale vyladěná okruhová bestie od geniálního Pagani nedokáže překonat zájem, který Češi projevují u stánku automobilky Škoda.

 

Zde je k vidění dlouho očekávaná, designová studie velkého SUV. Koncept VisionS zaujme přihlížející svým designem. Ten je z velké míry odvozen od konceptu VisionC, který se stal předobrazem současné generace limuzíny Superb. Dočkali jsme se tak opět ostře řezaných linií a tvarů, inspirovaných tradičním českým křišťálem, českou kubistickou architekturou a uměním.

 

 

Koncept vs. realita

Pokud se vám vzhled exteriéru VisionS zamlouvám, máme pro Vás skvělou zprávu. Již na říjnovém autosalonu v Paříži se dočkáme odhalení prvního sedmimístného vozu Škoda – velkého SUV s názvem Kodiaq.

 

Pokud očekáváte, že produkční Kodiaq nabídne svým zákazníkům stejný interiér, jako vystavený koncept VisionS, musíme vás zklamat. Rozhodně nečekejte trojici velkých displayů ani skvostně promyšlené funkční i designové prvky, jako například obrazovky, které jsou elegantně skryty v předních sedadlech. Co můžeme očekávat se bude blížit interiéru, který známe ze současného Superbu nebo SUV automobilky Volkswagen.

 

 

Produkční Kodiaq bude postaven na platformě současné generace Volkswagenu Tiguan. V nabídce nalezneme stejnou paletu motorizací, jako u ostatních koncernových SUV. Největší novinkou je fakt, že Kodiaq bude k dispozici i s hybridním pohonným ústrojím. To se skládá z benzínové čtrnáctistovky pod kapotou a dvojicí elektromotorů. První je uložen přímo ve skříni automatické převodovky DSG a druhý na zadní nápravě.

 

Foto: ŠKODA

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Plíseň v autě

Plíseň v autě – jak se ji zbavit jednou pro vždy

0
Plísně. Velký nepřítel nejen každého řidiče. Stává se poměrně často, že právě plísně obsadí interiér vašeho vozu a následně je jen velmi těžké s nimi...