Domů » Zajímavosti » Škodovka na prahu nového věku

Škodovka na prahu nového věku

V tomto článku bychom chtěli provést jistou reflexi, či bilanci toho, jak se Škoda auto vyrovnala s měnící se náladou na trhu, požadavky moderních motoristů a novými výzvami, které před ni staví konkurence i vzedmuté vlny technologických inovací. Jak do tohoto nového prostředí Škoda auto vstupuje? Co nabízí? Co u nových škodovek naleznete a co ne? Pokud chcete znát odpovědi na tyto otázky, čtěte dál.

Škodovka na prahu nového věku

Superb a design

Nová Škoda Superb zaujme svým designem. Škodovka, která se podobně jako konkurence z hlediska designu v poslední dekádě poněkud ztrácela v jistém stereotypu, nechává u nového Superbu znát, že odpověď na otázku jak z této šedi vybřednout našla a to ve formě ploch, hran a výrazných přechodů, díky kterým se vůz stává jakoby ztělesněním svého digitálního obrazu, což působí elegantně a hlavně ne nudně.

Kodiaq a technologie

Škoda Kodiaq zase reprezentuje to, s čím můžete z hlediska technologií a inovativních systémů u škodovky počítat. S technologickými vychytávkami se setkáte například u zavazadlového prostoru, který má senzory pohybu nohou. Bezklíčové ovládání zámku a startování je samozřejmostí a na palubní desce získáte dokonalý přehled o stávající dopravní situaci. Navigace, parkovací asistence nové generace, hlídání mrtvého úhlu a technologie, které omezují možnost střetu, tím vším dává Škoda auto najevo, že oproti konkurenci nezaostává. Zda se však tváří v tvář technologiím, které připravuje konkurence, Škoda auto dokáže udržet na špici, na to si budeme muset počkat. Jasné ale je, že lehké to mít nebude.

Proč Karoq?

Ptáte se co je Karoq? Jméno Karoq vychází ze dvou slov jazyka aleutského kmene- KAARAG (auto) a RUQ (šíp). Jinak je ale Karoq solidním rozšířením flotily Škodovky o další SUV, jako odpovědi na požadavek rostoucího trhu s esúvéčky, na poptávku po kompaktnějších vozech a tlak konkurence, neboť i ostatní automobilky na nové modely SUV sázejí a jejich nabídku rozšiřují. Škoda Karoq je právě tím kompaktnějším, dynamičtějším a všestrannějším esúvéčkém. Disponuje také poslední generací elektronického systému Škoda Connect, díky kterému umožňuje propojení s mobilním telefonem a vzdálené ovládání přes mobilní aplikaci.

Posuďte sami

Nejlépe je však vyzkoušet si funkčnost a kvalitu na vlastní kůži, a jestli tedy o některém z nových modelů škodovky uvažujete, radíme absolvovat nejprve testovací jízdu, kterou si snadno objednáte například u autorizovaného prodejce na www.autopodbaba.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články