Domů » Aktuality » Škodovka změnila jméno města na Aljašce

Škodovka změnila jméno města na Aljašce

0
Škodovka změnila jméno města na Aljašce

Na jeden den Kodiaqem

Naši pravidelní čtenáři si jistě dobře vzpomínají na článek, kterém jsme vás informovali o tom, že vedení české automobilky Škoda oficiálně potvrdilo název Kodiaq, pro nové SUV, které se odhalí na podzim na pařížském autosalonu.

 

V rámci propagace tohoto nového modelu se Škoda rozhodla pro velice neobvyklý krok. Slovo Kodiaq bylo odvozeno od názvu jednoho z největšího druhů medvěda – kodiaka. Kodiakové žijí na stejnojmenném ostrově, nedaleko stejnojmenného městečka s šestnácti tisící obyvatel. A právě toto městečko si zahraje hlavní roli v propagačních materiálech Škody.

 

 

Neobvyklá propagační kampaň

Automobilka se s vedením města uzavřela dohodu, v rámci které bylo na jeden den město přejmenováno na všech cedulích, vývěsních štítech, lodích, názvech ulic, hasičských i policejních autech na Kodiaq. Písmeno K bylo pro jeden den nahrazeno za Q, dokonce i na webových stránkách města.

 

Celé město pomáhalo

Tým filmařů společnosti Škoda přejmenování dokumentoval a zaznamenal, jak se obyvatelé města – od starostky přes šerifa až po dřevorubce – na této změně podíleli.

 

Foto: Škoda

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nehoda v zahraničí

Havárie v zahraničí? Na co byste se měli připravit?

0
Léto je sice za námi, to ale neznamená, že spolu s ním skončily naše výpravy do zahraničí. Tam se můžeme vydat kdykoli během roku, teď...