Domů » Aktuality » Škodovka změnila jméno města na Aljašce

Škodovka změnila jméno města na Aljašce

0
Škodovka změnila jméno města na Aljašce

Na jeden den Kodiaqem

Naši pravidelní čtenáři si jistě dobře vzpomínají na článek, kterém jsme vás informovali o tom, že vedení české automobilky Škoda oficiálně potvrdilo název Kodiaq, pro nové SUV, které se odhalí na podzim na pařížském autosalonu.

 

V rámci propagace tohoto nového modelu se Škoda rozhodla pro velice neobvyklý krok. Slovo Kodiaq bylo odvozeno od názvu jednoho z největšího druhů medvěda – kodiaka. Kodiakové žijí na stejnojmenném ostrově, nedaleko stejnojmenného městečka s šestnácti tisící obyvatel. A právě toto městečko si zahraje hlavní roli v propagačních materiálech Škody.

 

 

Neobvyklá propagační kampaň

Automobilka se s vedením města uzavřela dohodu, v rámci které bylo na jeden den město přejmenováno na všech cedulích, vývěsních štítech, lodích, názvech ulic, hasičských i policejních autech na Kodiaq. Písmeno K bylo pro jeden den nahrazeno za Q, dokonce i na webových stránkách města.

 

Celé město pomáhalo

Tým filmařů společnosti Škoda přejmenování dokumentoval a zaznamenal, jak se obyvatelé města – od starostky přes šerifa až po dřevorubce – na této změně podíleli.

 

Foto: Škoda

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

cesta do chorvatska autem

Cesta do Chorvatska autem – Kudy jet a za kolik?

43
Každý rok jezdí na dovolenou do Chorvatska k moři milion českých turistů. Někteří mají svoje neměnné trasy, někteří se přizpůsobují aktuální situaci na silnicích a...