Zajímavosti
🕓 4 min

Sledování auta přes mobil – jak na to?

Chcete se pojistit před zloději? Nebo zakládáte firmu? Víme, jaké jsou nejlepší způsoby sledování auta přes mobil. Kromě klasiky, GPS lokátoru, máte na výběr i z dalších možností.

Obsah: Sledování auta přes mobil – jak na to? Zobrazit

    GPS lokátor

    Jak sledovat auto pomocí telefonu? Vyzkoušejte GPS lokátor. Jedná se o jeden z nejpoužívanějších přístrojů vůbec. Aby také ne. Je nenáročný, spolehlivý a jeho ovládání je intuitivní. O co se vlastně jedná?

    GPS lokátor je zařízení, které umístíte do auta. Nejlepší je, když ho dáte na místo, kde nebude vidět. To proto, aby ho ostatní neodhalili, a vy tak lépe ochránili svůj vůz před zloději. Instaluje se skrytě pod palubní desku. Nebo pod zadní okno. Dejte si záležet na tom, aby nebylo na první pohled zřejmé, že jste tam lokátor umístili.

    S mobilním telefonem se propojí pomocí aplikace. Skrze GPS budete do telefonu dostávat informace o tom, kde se vůz nachází, a to v reálném čase. O tom, jak funguje GPS sledování, si můžete přečíst více na našem blogu.

    Appka toho samozřejmě umí mnohem víc. Například zobrazuje informace, jestli řidič dodržuje předepsané trasy a povolené rychlosti. Kromě toho třeba informuje i o nutnosti STK nebo servisní kontroly. Tato data do appky zadáte a když se budou blížit, dá vám o nich vědět.

    GPS lokátor je ve většině případů možné zajistit pomocí hesla. A když se vzdálí od zadané vzdálenosti (např. z garáže), aplikace vám pošle varovnou SMS. Šikovné je i SOS tlačítko. Když ho řidič na lokátoru stiskne, vytočí se nastavené telefonní číslo.

    Zařízení pořídíte okolo 2500 Kč. Je potřeba ho pravidelně dobíjet, většinou vydrží několik dní v provozu.

    jak sledovat auto pomocí mobilu

    Zařízení na chytré auto

    Pro vozy vyrobené po roce 2001 existuje další možnost, jak auto sledovat pomocí telefonu. Důležité je, aby byly vybavené OBD zásuvkou. Do ní se dá připojit tzv. zařízení na chytré auto. Tuto malou krabičku už potom stačí jenom aktivovat a můžete využívat její funkce:

    • sledovat polohu,
    • jízdní vlastnosti,
    • stav paliva,
    • baterie,
    • využít data do knihy jízd.

    Informace o vozu vám bude zařízení pro chytré auto předávat skrze aplikaci přímo do telefonu. V appce zjistíte, že vozidlo nastartovalo, ale třeba i to, že ho na cestě potkaly nečekané otřesy nebo že řidič jede agresivně (ano, krabička hodnotí i styl jízdy). Zařízení opět využívá GPS. Celou historii vozu lze exportovat do PDF nebo zaslat na e-mail za účelem dalšího zpracování.

    Zrecyklujte nepoužívaný telefon

    Jestli se vám v šuplíku povaluje nepoužívaný telefon, můžete si z něj vytvořit vlastní GPS lokátor. Základem je, aby to byl chytrý telefon. Takže s operačním systémem Android nebo iOs. My máme tip na appku na Android, která ani nepotřebuje připojení k internetu. To je velkou výhodou, jinak byste museli řešit i datové připojení.

    Kromě mobilu s Androidem potřebujete také SIM kartu. Není nutné zařizovat paušál – stačí jen obyčejnou dobíjecí, kterou pořídíte za pár desítek korun. V porovnání s kvalitním GPS lokátorem samozřejmě nebude toto zařízení tak přesné, ale jako pojistka v případě krádeže je to určitě lepší než nic.

    A nyní k samotné appce. Jmenuje se Cerberus. Jak už jsme zmínili, není nutné mít datové připojení. Nejde jen o peníze. Když je mobil připojený k internetu, rychle se vybíjí. Jestli ale využijete Cerberus, nebo jinou podobnou aplikaci, stačí ho přepnout do pohotovostního režimu, ve kterém vydrží mnohonásobně déle.

    Odcizené auto najdete jen pomocí SMS, na základě které ve svém používaném mobilu zjistíte GPS souřadnice. Na dálku pomocí appky lze navíc aktivovat mobilní data společně s přenosem lokace v reálném čase. K tomu už je ale nutné zaktivovat data v telefonu, který používáte jako lokátor v autě.

    Picture of Anna Macurová

    Anna Macurová

    Mám ráda dlouhé roadtripy v cizině i v Čechách a dobrodružství, která jinde než za volantem nezažijete. Zajímám se také o nové technologie a inovace v automobilovém průmyslu.

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *