Domů » Autonovinky » SUV od Lotusu je úžasným překvapením

SUV od Lotusu je úžasným překvapením

0

Vozy typu SUV jsou jedna z nejrychleji rostoucích kategorií v automobilovém průmyslu. Není proto překvapivé, že se jimi začínají zabývat i značky, u kterých je to nečekané. Vzpomeňme jen na nedávno představené Lamborghini Urus. U Lamborghini jsem zvyklí na dokonalé výkonné supersporty, ale i oni si trh s SUV nemohli nechat ujít. Spíše ujet. Automobilka Lotus vyrábí lehoučké obratné vozy s vynikající ovladatelností. Proč jsem od vozů SUV přešel k Lotusu? Protože i oni SUV připravují.

SUV od Lotusu je úžasným překvapením

Měli jsme sledovat indície již dříve?

Od produkce sportovních a závodních vozů si automobilka Lotus odskočila již v roce 2006. Považovali jsme to však jen za výstřelek. Jednalo se o koncept APX. Kombinoval zvýšený podvozek a karoserii s dynamickými tvary. Až do roku 2015 ale nebylo jisté, zda automobilka vůbec sériovou výrobu zvažuje. S raketovým nástupem SUV se nejspíš s vývojem nového vozu výrazně zdržovat nebude.

Unikly nákresy

Již dnes po internetu putují nákresy připravovaného vozu. Od tohoto modelu si majitel značky Jean-Marc Gales slibuje zdvojnásobení prodejů. Nabízí se proto možnost, že výroba vozu nejde od srdce, ale že jednoduše chtějí vydělat. A to se díky tomuto trendu značkám daří. Proč by si tedy i Lotus nemohl kousek urvat.

Na přední masce najdeme pro značku klasické 3 otvory sání. Bude disponovat podobnými světly jako model Exige. Typické znaky Lotusu najdeme i na zadní straně. C sloupek je téměř identický s vozem Elise a nechybí ani obrovský difuzor. Vše podtrhují kruhová zadní světla.

Zachování vlastností vozů Lotus

Podle snímků a kusých informací půjde spíše o kompaktní SUV. Jeho hmotnost se bude pohybovat kolem 1,6 tun. Díky tomu si může vůz zachovat obratnost a ovladatelnost jako klasický Lotus. Obloukem se tak vyhýbají výrobě krabice na kolech. Poháněn bude čtyřválcem. Více podrobností o motoru se zatím neví. Teoreticky může být vybaven motorem Volvo 2l nebo Toyota 1,8l s přeplňováním.

Zdroj foto: TopSpeed.com;Autocar.co.uk

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nosič kol na tažné zařízení Yakima JustClick 2

Yakima – specialista na nosiče kol na auto

0
Milovníci cyklistiky potřebují čas od času převézt kola do větší vzdálenosti. Jejich umístění v úložném prostoru auta není příliš ideální a bezpečné. Proto je...