Domů » Autonovinky » Švédské luxusní SUV aneb nové Volvo XC90 je tu

Švédské luxusní SUV aneb nové Volvo XC90 je tu

0

Automobilka Volvo má už léta pověst velmi bezpečných vozů a tak není divu, že je jeho rodinné SUV s názvem XC90 už celých třináct let, vlastně od chvíle svého představení, tak populární.

Švédské luxusní SUV aneb nové Volvo XC90 je tu
Volvo XC90

Pro letošní rok si Švédové nachystali nejenom drobně vylepšenou verzi tohohle oblíbeného auta, v autosalonech na nás čeká téměř nový vůz. Na novém podvozku najdeme mimo jiné nové zavěšení a uvnitř auta také přepracovanou přístrojovou desku. 

Volvo XC90 je velké auto, které je zevnitř snad dokonce ještě větší než zvenčí – najdete tam tři řady pohodlných sedadel a navíc ještě prostor pro zavazadla. Díky tomu, že se sedadla dají po jednom posouvat či snadno skládat, máte takřka nepřeberně možností, jak si interiér uspořádat. Ze všech sedadel je také příjemný výhled ven, což je další velké plus.

  

Ani co se infotainmentu týká, nezůstalo Volvo pozadu za moderními trendy – ve středové konzoli najdete rozměrný dotykový displej s navigací, který umí i pouštět internetová rádia a streamovat hudbu. Tu můžete poslouchat z audiosystému sestávajícího z celkem devatenácti reproduktorů. Digitální jsou i přístroje, které před sebou při jízdě sleduje řidič vozu.

Volvo se rozhodlo v nové generaci pracovat pouze se čtyřválcovými motory. Základní dvoulitrový naftový turbomotor se jmenuje D4 a má 142 kW, silnější D5 disponuje výkonem 62 kW. Pro ty, kteří mají rádi vůni benzínu, si Volvo připravilo přeplňované čtyřválce s označením T5 a T6 s výkonem 189kw, respektive 230 kW. K oběma motorům by se měla dodávat osmistupňová automatická převodovka Geartronic.

Nejnovější trendy v pohonnných jednotkách najdete i v portfoliu Volva – pokud chcete hybridní motor, máte možnost si objednat T8 Twin Engine, jehož základem je kompresorem přeplňovaný benzinový čtyřválec, který pohání přední kola, a spolupracuje s ním elektromotor o výkonu 60 kW, který žene pro změnu kola zadní. Kombinovaný výkon by měl být až 400 koní a na samotný elektrický pohon ujede auto zhruba 40 kilometrů. 

Takže je to jasné – pokud je pro vás důležité bezpečí, máte rádi pohodlí a navíc máte velkou rodinu, na nové Volvo XC90 se běžte alespoň podívat.

Foto: volvocars.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nosič kol na tažné zařízení Yakima JustClick 2

Yakima – specialista na nosiče kol na auto

0
Milovníci cyklistiky potřebují čas od času převézt kola do větší vzdálenosti. Jejich umístění v úložném prostoru auta není příliš ideální a bezpečné. Proto je...