Domů » Autonovinky » Volvo chce na australský trh a připravuje auto, které pozná klokany

Volvo chce na australský trh a připravuje auto, které pozná klokany

0
Volvo chce na australský trh a připravuje auto, které pozná klokany

Volvo pracuje na novém bezpečnostním systému

Švédskou automobilku Volvo, máme všichni spojenou především s bezpečností. Jakožto automobilka pocházející se severských zemí, se Volvo chlubí skvělými výsledky u tak zvaných „losích testů“. Tento test spočívá ve schopnosti prudce brzdit a vyhnout se nenadálé překážce na silnici.

Radar na losy

S příchodem moderních technologií se ale inženýři Volva spíše než na řešení důsledků, snaží pracovat na předcházení nehodám. Do vozů jsou tak instalovány speciální programy, které ve spolupráci s radarem na přední části vozu, dokáží na dálku rozeznat losa který se chystá přejít přes silnici.

Od losů ke klokanům

Inženýři Volva se nyní snaží tento systém pro rozpoznávání zvěře upravit. Může to znít směsně,ale velký tým vývojářů Volva důsledně analyzuje pohyb a chování klokanů. Automobilka by ráda expandovala se svými vozy na australský kontinent. A i zde se chce stát jedničkou na poli bezpečnosti. Klokani způsobují v Austrálii totiž téměř stejný počet nehod jako losy ve Švédsku. Podaří-li se Volvu tento problém vyřešit, může se dočkat velkého zájmu o své vozy ze strany Australanů.

Foto: volvocars.com, downunder.blog.cz

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nehoda v zahraničí

Havárie v zahraničí? Na co byste se měli připravit?

0
Léto je sice za námi, to ale neznamená, že spolu s ním skončily naše výpravy do zahraničí. Tam se můžeme vydat kdykoli během roku, teď...