Domů » Zajímavosti » Švédský Saab se konečně vrací k životu

Švédský Saab se konečně vrací k životu

0
Švédský Saab se konečně vrací k životu

 Saab se vrací

Avizovaný konec švédské automobilky Saab má v živé paměti jistě každý. Nyní se ale pro švédský Saab začíná blýskat na lepší časy.

Po svém krachu byla automobilka převzata čínskou společností NEVS (Nationals Electric Vehicle Sweden). Po uzavření tohoto kontraktu Saab představil modernizovanou verzi vozu Saab 9-3 Aero. Po designové stránce se jednalo stále o stejný vůz, který vyráběl Saab pod hlavičkou GM. Změny se udály hlavně v technice. NEVS vyměnilo 20% veškerých dílů. Noví majitelé avizovali jeho brzkou masovou výrobu. K té bohužel nedošlo. Ani noví majitelé se totiž nevyhnuli finančním problémům.

Návrat ve znamení elektřiny

Nyní se ale zdá, že se Saab definitivně a konečně vrací na automobilovou scénu. Nikoli s automobily využívající spalovací motory. Jak vyplývá z názvu společnosti NEVS (Nationals Electric Vehicle Sweden), se bude Saab věnovat výrobě elektromobilů.

Zakázka na 150 000 vozů

NEVS se nyní podařilo získat obrovskou zakázku. A to s další čínskou leasingovou společností Panda New Energy. Ta by se ráda stala největší leasingovou společností, nabízející obrovskou flotilu elektromobilů. Její základ bude vybudován právě na elektrických verzích Saabu 9-3. Do konce roku 2020 by měl Saab dodat na 150 000 elektromobilů. Dodávky vozů by se měly rozjet již v roce 2017.

Tato dohoda nezahrnuje ale jen vozy Saabu, ale i dalších 100 000 vozů z dílen automobilek patřící NEVS.

Kontrakt v hodnotě 300 miliard korun

Celková hodnota tohoto kontraktu činí 12 miliard amerických dolarů, čili 300 miliard korun. Není tak divu, že NEVS přiznává, že se jedná o jednu z nejdůležitějších strategických smluv společnosti.

Konečně se zdá, že se Saab nadechne k životu. To také potvrzuje prohlášení automobilky, že kromě modelu 9-3 se můžeme do roku 2020 těšit hned na trojici nových crossoverů poháněných elektřinou.

Foto: Saab

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nehoda v zahraničí

Havárie v zahraničí? Na co byste se měli připravit?

0
Léto je sice za námi, to ale neznamená, že spolu s ním skončily naše výpravy do zahraničí. Tam se můžeme vydat kdykoli během roku, teď...