Domů » Zajímavosti » Švédský Saab se konečně vrací k životu

Švédský Saab se konečně vrací k životu

0

Avizovaný konec švédské automobilky Saab má v živé paměti jistě každý. Nyní se ale pro švédský Saab začíná blýskat na lepší časy.

Švédský Saab se konečně vrací k životu

Po svém krachu byla automobilka převzata čínskou společností NEVS (Nationals Electric Vehicle Sweden). Po uzavření tohoto kontraktu Saab představil modernizovanou verzi vozu Saab 9-3 Aero. Po designové stránce se jednalo stále o stejný vůz, který vyráběl Saab pod hlavičkou GM. Změny se udály hlavně v technice. NEVS vyměnilo 20% veškerých dílů. Noví majitelé avizovali jeho brzkou masovou výrobu. K té bohužel nedošlo. Ani noví majitelé se totiž nevyhnuli finančním problémům.

Návrat ve znamení elektřiny

Nyní se ale zdá, že se Saab definitivně a konečně vrací na automobilovou scénu. Nikoli s automobily využívající spalovací motory. Jak vyplývá z názvu společnosti NEVS (Nationals Electric Vehicle Sweden), se bude Saab věnovat výrobě elektromobilů.

Zakázka na 150 000 vozů

NEVS se nyní podařilo získat obrovskou zakázku. A to s další čínskou leasingovou společností Panda New Energy. Ta by se ráda stala největší leasingovou společností, nabízející obrovskou flotilu elektromobilů. Její základ bude vybudován právě na elektrických verzích Saabu 9-3. Do konce roku 2020 by měl Saab dodat na 150 000 elektromobilů. Dodávky vozů by se měly rozjet již v roce 2017.

Tato dohoda nezahrnuje ale jen vozy Saabu, ale i dalších 100 000 vozů z dílen automobilek patřící NEVS.

Kontrakt v hodnotě 300 miliard korun

Celková hodnota tohoto kontraktu činí 12 miliard amerických dolarů, čili 300 miliard korun. Není tak divu, že NEVS přiznává, že se jedná o jednu z nejdůležitějších strategických smluv společnosti.

Konečně se zdá, že se Saab nadechne k životu. To také potvrzuje prohlášení automobilky, že kromě modelu 9-3 se můžeme do roku 2020 těšit hned na trojici nových crossoverů poháněných elektřinou.

Foto: Saab

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nosič kol na tažné zařízení Yakima JustClick 2

Yakima – specialista na nosiče kol na auto

0
Milovníci cyklistiky potřebují čas od času převézt kola do větší vzdálenosti. Jejich umístění v úložném prostoru auta není příliš ideální a bezpečné. Proto je...