Domů » Zajímavosti » Tesla je žalována bývalým zaměstnanec

Tesla je žalována bývalým zaměstnanec

0

Tesla a žaloby jsou čím dál častější slovní spojení. Ta nejznámější byla podána Teslou proti show Top Gear, za údajně zkreslený test modelu Roadster. Tentokrát je ale žalována automobilka TeslaJeden z bývalých zaměstnanců automobilku Tesla zažaloval kvůli údajným prodejům poškozených aut. Tento člověk narazil na nesrovnalosti během prodejů, což následně nahlásil. Dostal výpověď a teď ji žaluje.

Tesla je žalována bývalým zaměstnanec

Prodeji předcházely náročné opravy

Zmíněný člověk byl regionální manažer z New Jersey jménem Adam Williams. Na tomto postu pracoval od roku 2011 do roku minulého. Na přelomu let 2016 a 2017 si všiml nekalých praktik při prodeji automobilů. Dle jeho tvrzení automobilka prodávala těžce poškozené vozy, které před prodejem musely projít velkými a drahými opravami. Následně byly i přes jejich stav prodávány s označením předváděcí či použité. O těchto úkonech neměli zákazníci ani zdání.

Následně byl propuštěn

Své alarmující zjištění se proto rozhodl nahlásit. Dostalo se tak k manažerovi Tesly pro východní pobřeží Lennymu Peakovi. Stejně tak zprávu obdržel víceprezident automobilky Jerome Guillen. Pochvala se bohužel rozhodně nekonala. Krátce poté byl degradován na servisního manažera ve Springfieldu. Po nějaké době spadl znovu, a to na pozici mobilního manažera. Takto se mu v automobilce dařilo do roku 2017, kdy byl propuštěn.

Tesla se brání zuby nehty

Williams si je jist tím, že jeho opakovaná degradace a výpověď jsou trestem za odhalení zmíněných nekalých praktik. Rozhodl se na ně poukázat, a jak je vidno, tak byl potrestán. K žalobě se vyjádřila i Tesla. Ta překvapivě obvinění odmítá, a stojí si za správností svých postupů. Konec Williamse v řadách automobilky odůvodňuje snižujícími se pracovními výkony. Během soudních výkonů je Adam Williams chráněn jako člověk, který se nazývá „whistleblower“. Ten odhaluje a poukazuje na levárny firem a obchodníků.

Foto: TheVerge.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články