Domů » Zajímavosti » TOP 5 levných kabrioletů, které pořídíte pod 100 000 Kč

TOP 5 levných kabrioletů, které pořídíte pod 100 000 Kč

0

Ne, nemusíte se bát, že bychom se zbláznili, nebo že jsme špatně otočili list v kalendáři. Moc dobře si uvědomujeme, že je leden a venku mrzne až praští. Přesto je právě toto období ideální dobou pro nákup kabrioletu. Jejich prodeje totiž přes zimu z více než pochopitelných důvodů stagnují a prodejci proto tyto vozy výrazně zlevňují. Pojďme se společně podívat na ty nejzajímavější kousky, které lze pořídit za pár šupů.

TOP 5 levných kabrioletů, které pořídíte pod 100 000 Kč

Mazda MX-5

Začneme živoucí legendou. Mazda MX-5 neboli Miata definovala svým příchodem co znamená kvalitní dvousedadlový roadster. Druhá generace této legendy je snad ještě oblíbenější než ta první. A právě slušné vozy této generace se dají pořídit za cenu mezi 70 000 – 100 000 Kč.

Fiat Barchetta

Zhruba ve stejné cenové relaci se pohybuje i zástupce italského designu, který mířil přímo proti MX-5. Fiat Barchetta se ovšem nikdy neprosadil tak jako Mazda MX-5 a to z jednoduchého důvodu. Barchetta je totiž postavená na podvozku běžného Punta a využívá tedy pohonu předních kol, což není zrovna synonymem pro sportovní kabriolet. Přesto nabídne lákavé svezení a hlavně v létě vám pomůže zažít mnoho nezapomenutelných zážitků.

Ford StreetKa

Zhruba za 70 000 Kč se dá pořídit i malý a roztomilý Ford StreetKa. S tímto malým kabriem se stanete kdekoli okamžitě středem pozornosti. Nicméně stále platí to, že tento malý Ford je určen spíše pro ženy. Muž za jeho volantem se tak bude muset obrnit trpělivostí a vyslechnout se nejednu narážku na jeho sexuální orientaci.

Alfa Romeo Spider

Pokud se bavíme o sexuální orientaci, při usednutí do Alfy Romeo Spider nebude o vašem zájmu o ženy nikdo pochybovat. Musíme si ovšem ujasnit o které generaci Spideru se tu bavíme. Ačkoli všechny vozy jménem Spider, pocházející z dílen Alfy jsou designové skvosty, my se nyní bavíme o páté generaci. Ano předchozí i následující generace možná přinesou více řidičských zážitků a jsou nesporně více sexy, jinou než pátou generaci se vám ale nepodaří sehnat pod 100 000 Kč.

Saab 9-3 Cabrio

Jste překvapeni? Vůbec se nedivíme. Ve výběru pěti levných kabrioletů by jen málokdo čekal zástupce této již zkrachovalé švédské automobilky. A přesto jsme Saab 9-3 první generace do našeho žebříčku zařadili. To z jednoduchého důvodu. Za stejné peníze si sice můžete pořídit VW Golf Cabrio nebo Renault Mégane Cabrio. Saab vám ale nabídne to, co ostatní nesvedou – jedinečnost. Vozy značky Saab patří na našich silnicích spíše za exoty a v provedení kabrio to platí dvojnásob. Navíc s dvoulitrovým benzínovým turbomotorem je Saab 9-3 výkonný, úsporný a neuvěřitelně spolehlivý.

Jak vypadá nová Škoda Octavia v konfigurátoru?

Foto: Wikimedia.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nosič kol na tažné zařízení Yakima JustClick 2

Yakima – specialista na nosiče kol na auto

0
Milovníci cyklistiky potřebují čas od času převézt kola do větší vzdálenosti. Jejich umístění v úložném prostoru auta není příliš ideální a bezpečné. Proto je...