Domů » Aktuality » Toyota Corolla slaví padesáté narozeniny

Toyota Corolla slaví padesáté narozeniny

0

Jaký je současný nejprodávanější vůz světa? Mnozí by mohli hádat, že nejvíce jde na odbyt evropská stálice v podobě Volkswagenu Golf. Tak tomu ale není. Nejprodávanějším vozem současnosti je japonská Toyota Corolla. V letošním roce navíc Coralla slaví již padesáté narozeniny, což Toyota samozřejmě nemůže nechat jen tak.

Toyota Corolla slaví padesáté narozeniny

 

Není edice jako edice

Na oslavu půl století výroby oblíbeného sedanu představuje japonská automobilka novou limitovanou edici s jednoduchým názvem Edice 50. Při uvádění podobných limitovaných edic na trh se mnohdy pozastavíme, má-li o nich informovat. Po většinou se jedná o přidání titěrného loga na bok vozu, nový lak nebo upravené prošívání sedadel. V případě Corolly Edice 50 je tomu ale jinak. Designeři Toyoty si na nové edici dali skutečně záležet a kompletně přepracovali její přední část včetně masky chladiče a nárazníku. Vůz nyní při pohledu z každého úhlu působí statněji a reprezentativněji. Samozřejmě by to nebyla limitovaná edice, kdyby automobilka „nepřihodila“ do nabídky několik nových barev karoserie. Toyota nabídku rozšířila hned o devět nových odstínů, ze kterých jsou tři barvy zcela nové. Jde o zlatou platinum červenou Tokyo a hnědou Earth.

 

 

Nezapomnělo se ani na interiér

Upraven byl i interiér s cílem nabídnout modernizované palubní technologie a zároveň zvýšení kvality materiálů. Při pohledu na novou kabinu Corolly je zřejmý komplexní přístup, zahrnující každičký aspekt interiéru z pohledu evropských zákazníků, ve snaze dosáhnout zde co nejvyšší úrovně celkové harmonie a konzistence.

 

Z nových technologií se sluší zmínit sedmipalcovou dotykovou obrazovku s novými mapovými funkcemi a nový informační displej o úhlopříčce 4,2″ před řidičem.

 

Ceny a výbava

Nová Corolla se v České republice prodává od srpna 2016. S novou Corollou uvedla Toyota i novou základní výbavu Live za 369 900 Kč, která chce oslovit co nejširší spektrum zákazníků. Tato výbava již obsahuje LED světla denního svícení, elektricky ovládaná a vyhřívaná zpětná zrcátka s ukazateli směru v barvě karoserie, dálkově ovládané centrální zamykání, manuální klimatizaci, 7 airbagů včetně kolenního a audiosystém s rádiem, CD přehrávačem a Bluetooth® hands-free.

 

K 50letému výročí přichystala Toyota navíc i mimořádnou nabídku, limitovanou Edici 50. Toyota Corolla 1,6 Valvematic s manuální převodovkou ve výbavě Active Trend+ je v jejím rámci nabízena za 404 900 Kč s DPH. Zákazník za tuto cenu obdrží vůz s luxusní výbavou, jakou jsou 16″ disky kol z lehkých slitin, stěrače předního okna se senzorem deště, zatmavená boční okna a zadní okno, vyhřívání předních sedadel, přední a zadní parkovací senzory, automatická dvouzónová klimatizace, multimediální systém Toyota Touch® 2 se 7“ dotykovou obrazovkou, paket bezpečnostních technologií Toyta Safety Sense a mnoho dalšího.

 

Foto: Toyota

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nosič kol na tažné zařízení Yakima JustClick 2

Yakima – specialista na nosiče kol na auto

0
Milovníci cyklistiky potřebují čas od času převézt kola do větší vzdálenosti. Jejich umístění v úložném prostoru auta není příliš ideální a bezpečné. Proto je...