Domů » Autonovinky » Toyota Prius: čtvrtá generace je tu

Toyota Prius: čtvrtá generace je tu

0

Nejprodávanější hybridní auto světa, Toyota Prius, přijíždí v nové a vylepšené verzi. Auto, kterého se prodalo už pět a čtvrt milionu kusů, bude výrazně přepracované.

Toyota Prius: čtvrtá generace je tu

Podoba s vodíkovým Mirai je nepopiratelná

Design nové generace Priusu se inspiroval experimentálním vodíkovým vozem Toyota Mirai, nový Prius je postaven na nové platformě a je lehčí, zato karoserie je tužší. Auto by mělo být o 10% úspornější než jeho předchůdce a má také nové, menší a lehčí akumulátory s větší kapacitou, které se rychleji dobíjejí.

Dobrá zpráva: větší kufr

Nejnovější generace Priusu přináší cestujícím víc prostoru – auto je totiž o 60 mm delší a 15 mm širší. Mezi další vylepšení patří adaptivní tempomat, systém varování před kolizí nebo automatické brzdění před překážkou.
Nový Prius má být v nabídce v celkem sedmi barvách, všechny ostatní detaily, včetně přesných informací o pohonném systému, automobilka odhalí až na autosalonu ve Franfkurtu.

foto: toyota

Previous article Autosalon Frankfurt – Renault Mégane IV
Next article Honda Project 2&4
Nadšenec do všeho, co jen trochu smrdí benzínem. Zároveň také spoluzakladatel magazínu Autotrip.cz. Nejvíce ho baví auta, "se kterými si člověk může více hrát a cítí odezvu při každém manévru". Nejčastěji pro vás Marek připravuje různé návody, postupy a informační články.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články