Domů » Autonovinky » Toyota Prius: čtvrtá generace je tu

Toyota Prius: čtvrtá generace je tu

0
Toyota Prius: čtvrtá generace je tu

První hybrid na světě Toyota Prius má už osmnáct let

Nejprodávanější hybridní auto světa, Toyota Prius, přijíždí v nové a vylepšené verzi. Auto, kterého se prodalo už pět a čtvrt milionu kusů, bude výrazně přepracované.

Podoba s vodíkovým Mirai je nepopiratelná

Design nové generace Priusu se inspiroval experimentálním vodíkovým vozem Toyota Mirai, nový Prius je postaven na nové platformě a je lehčí, zato karoserie je tužší. Auto by mělo být o 10% úspornější než jeho předchůdce a má také nové, menší a lehčí akumulátory s větší kapacitou, které se rychleji dobíjejí.

Dobrá zpráva: větší kufr

Nejnovější generace Priusu přináší cestujícím víc prostoru – auto je totiž o 60 mm delší a 15 mm širší. Mezi další vylepšení patří adaptivní tempomat, systém varování před kolizí nebo automatické brzdění před překážkou.
Nový Prius má být v nabídce v celkem sedmi barvách, všechny ostatní detaily, včetně přesných informací o pohonném systému, automobilka odhalí až na autosalonu ve Franfkurtu.

foto: toyota

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Plíseň v autě

Plíseň v autě – jak se ji zbavit jednou pro vždy

0
Plísně. Velký nepřítel nejen každého řidiče. Stává se poměrně často, že právě plísně obsadí interiér vašeho vozu a následně je jen velmi těžké s nimi...