Domů » Zajímavosti » Unikátní kousek za 400 milionů korun. Takhle se slaví u Bugatti

Unikátní kousek za 400 milionů korun. Takhle se slaví u Bugatti

0

Automobilka produkující luxusní a hlavně rychlé vozy oslavuje 110 let od svého založení. Mluvíme tady o Bugatti. A nebude to jen nějaká oslava na zahradě s grilováním. V Bugatti na to šli úplně jinak. Oslavovat se bude produkcí speciální edice vozu, který dostane astronomickou cenovku. Bude toho ale více, než byste čekali.

Unikátní kousek za 400 milionů korun. Takhle se slaví u Bugatti

Začneme limitovanou edicí s 20 kusy

První začala automobilka mluvit o speciální edici Chiron Sport 110 ans Bugatti. Ta samozřejmě přijde a poprvé se ukáže na autosalonu v Ženevě. Vyrobí se pouze 20 kusů a zdobit je bude francouzská trikolóra. Stane se z nich velice žádané a nedostatkové zboží. V porovnání s tím, co bylo oznámeno jen nedávno, to ale bude obyčejné autíčko.

Jen jediný na světě

V Ženevě totiž bude představen ještě jeden vůz. Rozhodně tam bude vystaven jen jeden, protože se jich víc už nikdy nevyrobí. Tento unikát bude putovat přímo do garáže pána jménem Ferdinand Piëch. Že nevíte kdo to je? Jedná se o generálního ředitele značky Bugatti, jež měl na starost její připojení ke koncernu Volkswagen. Byl to také člověk, který tvrdě prosazoval uvedením modelu Veyron do produkce. Zatím není jasné, jestli bude muset vůz platit, nebo ho dostane jako dar od automobilky. Jeho cena je totiž odhadována na 400 000 000 Kč.

Takový dar k zahození není

Nějaký Rolls-Royce Sweptail by tak „zadupal do země“. Ten se totiž v roce 2017 prodal za rekordní částku, která ale byla o třetinu nižší než v případě tohoto Bugatti. Moc dalších informací vlastně zatím nevíme, protože se vše drží v tajnosti. Očekávat se dá přeplňovaný motor W16, který z vozů Bugatti tak dobře známe. Údajně bude postaven na základu z modelu Chiron a na něm se postaví nová karoserie. Něco podobného totiž proběhlo i u modelu Divo.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články