Domů » Aktuality » V Česku se ojeté vozy prodávají jako na drátkách

V Česku se ojeté vozy prodávají jako na drátkách

0
V Česku se ojeté vozy prodávají jako na drátkách

Při porovnání prvního pololetí roku minulého a toho letošního si v případě zájmu mohl nový majitel vybírat z výrazně větší nabídky. Jednalo se téměř o půl milionu vozů, což je o 50 000 více. Pojďme se tak podívat, jak se prodávaly. Můžeme prozradit, že nejoblíbenějším palivem i nadále zůstává nafta.

Jaká auta se prodávají

Průměrná cena ojetého vozu byla 134 000 Kč a průměrný nájezd byl 164 277 km. Překvapivé nejspíš není, že nejčastěji se jednalo o vozy Škoda a Volkswagen. K důvodům zvýšené pohledávky patří výhodné podmínky úvěrů. Spotřebitel tak má možnost nakoupit kvalitnější vůz.

Škoda znovu vede

Zároveň také vzrostlo průměrné stáří vozu na 9,6 let. Což oproti loňským 9,4 let takový rozdíl není. Na vrcholu se již standardně usadily modely Fabia a Octavia. Ty následuje Volkswagen Passat a Golf. 50,7% z veškerých prodaných vozů byly diesely. Zbytek byly vozy na benzín. Hybridů a elektromobilů by člověk na ruce spočítal.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nehoda v zahraničí

Havárie v zahraničí? Na co byste se měli připravit?

0
Léto je sice za námi, to ale neznamená, že spolu s ním skončily naše výpravy do zahraničí. Tam se můžeme vydat kdykoli během roku, teď...