Domů » Zajímavosti » Ve Francii zase 90 km/h – za překročení ale můžete jít do vězení

Ve Francii zase 90 km/h – za překročení ale můžete jít do vězení

0

Novinky z Franci potěší, ale zároveň nejspíš i postraší. V roce 2018 se kvůli množství nehod na silnicích snížil rychlostní limit mimo obec z 90 km/h na 80 km/h. To se samozřejmě mnohým nepozdávalo, ale snížení rychlosti mělo docílit snížení počtu nehod. Nyní se limit vrací zpět na původní hranici. Za jeho překročení ale můžete jít do vězení.

Ve Francii zase 90 km/h – za překročení ale můžete jít do vězení

Nehodovost se snížila a doprava téměř nezpomalila

Snížení maximální se týkalo pouze silnic mimo obce, tudíž ve městech a na dálnicích ve Francii se jezdilo stále stejně rychle. To by se mnohým při placení dálničních poplatků ve Francii velice nelíbilo. Množství nehod za rok se doopravdy snížilo. Ze statistiky za druhou polovinu roku 2018 můžeme vyčíst, že na silnicích zemřelo o 127 lidí méně. A to srovnáváme stejné období v letech 2013 až 2017. Při důkladném zkoumání se také zjistilo, že rychlost dopravy se snížila pouze o 1 sekundu na kilometr.

Lidé stále nespokojeni

Tyto čísla ale všechny nepřesvědčily. Ve Francii se ve velké míře odehrávaly demonstrace Žlutých vest. Kýžený výsledek byl více než jasný. Pomocí opakovaných demonstrací a vandalismu na dopravních kamerách chtěli docílit navrácení rychlostního limitu na 90 km/h. Velice jim pomohl politik Edouard Philipe, který byl navíc sám této změně nakloněný. Nedávno tedy oznámil, rychlostní limit mimo obec se vrátí na 90 km/h.

Co tedy při dovolené ve Francii očekávat?

Zatím nemůžeme přesně určit, jestli se statika nehodovosti zase zhorší. Vyšší rychlost vyvolává větší soustředěnost a v mnoha případech se ukázalo, že nižší rychlost se nerovná nižší nehodovost. Za překročení zvýšeného rychlostního limitu ale hrozí větší tresty. Na divoké řidiče čeká zákaz řízení na tři roky a několik měsíců ve vězení. A to vám ani cestovní pojištění nepomůže. Dávejte si tedy pozor.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články