Domů » Aktuality » Vjezdu do protisměru na dálnici zabraňují nové značky STOP-PROTISMĚR

Vjezdu do protisměru na dálnici zabraňují nové značky STOP-PROTISMĚR

0
Vjezdu do protisměru na dálnici zabraňují nové značky STOP-PROTISMĚR

Jedná se o reakci na nehody, které se staly právě v nájezdech na dálnici. Těchto nehod se v poslední době stalo až neuvěřitelně mnoho, tudíž se s tím Ministerstvo dopravy rozhodlo něco udělat. Na nájezdech na dálnice tak najdete nové dopravní značky, které vás upozorní na to, že se nacházíte v protisměru.

byla načase

Vybráno bylo několik nejrizikovějších úseků, na něž se v aktuální době instalují nové značky. Jsou to značky varovné a je na nich napsáno STOP-PROTISMĚR. Jejich úkolem je zastavit zmatené řidiče, kteří se ztratili ve spleti nájezdů a dostali by se na dálnici v opačném směru. Je to poměrně těžko představitelná situace, ale dochází k ní velice často. A následky mohou být vážné.

Kde se tyto značky nachází?

Ptáte se na to, jaké úseky byly označeny jako rizikové? Jsou jimi dálnice D1 na exitu 41 sjezd od Prahy a exitu 357 sjezd od Brna. Je mezi nimi také dálnice D2 na nultém kilometru z Brna a na dálnici D6 na exitu 146 sjezd od Karlových Varů. Právě sem Ministerstvo dopravy ve spolupráci s dopravní policií, Ředitelstvím silnic a dálnic, ministerstvem vnitra a BESIPem dodá tyto nové značení. Ve druhé vlně budou stejnou dopravní značkou opatřeny i další rizikové úseky. Samotnými značkami to ale neskončí, neboť ministerstvo má připraveno hned celý balíček pro zvýšení bezpečnosti na silnicích.

Změn bude více

V blízké budoucnosti tak můžeme očekávat i vodorovné značení. S tímto systémem se v dnešní době již můžete setkat na dálnicích na Slovensku, Rakousku, Slovinsku i v Chorvatsku. V nepřehledných situacích je díky němu pro řidiče výrazně snazší zorientovat se v situaci. I tohle značení může předejít nebezpečnému vjetí na nájezd nebo na dálnici v protisměru. Bezpečnost na českých dálnicích a silnicích je v poslední době řešena snad na všech frontách. K novému značení se vyjádřil i ministr Dan Ťok a BESIP nově vydal bezpečnostní rady, kterých se držet v případě vjetí do protisměru na dálnici.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Emisní norma Euro 7

Co přináší nová emisní norma EURO 7?

0
Emisní norma Euro 7 je velmi diskutovaným tématem v celé České republice a také v celé Evropě. Nedávno byla schválena a odsouhlasena její mírnější...