Domů » Aktuality » Volkswagen se loučí se sloganem „Das Auto“

Volkswagen se loučí se sloganem „Das Auto“

0

Celý podzim se v automobilovém světě nesl ve znamení aféry Dieselgate. Již od odhalení tohoto provinění bylo jasné, že se německý Volkswagen z problémů jen tak nedostane.

Volkswagen se loučí se sloganem „Das Auto“

Tím máme na mysli zejména to, jak je nyní celý Volkswagen vnímán v očích zákazníků. Vedení automobilky se proto rozhodlo pro velmi razantní krok.

Na nedávné, přísně utajované, schůzce dvou tisíc nejvyšších manažerů celého koncernu padlo velice překvapivé rozhodnutí. Slogan „Volkswagen – Das Auto„, který k automobilce patří od roku 2007 bude v budoucnu nahrazen, pouhým „Volkswagen„.

Volkswagen si sype popel na hlavu

A důvod pro takový krok? Dle vedení koncernu Volkswagen, působí slovní spojení „Das Auto“ příliš domýšlivě a sebevědomě. Čili přesně opačně, než jak se automobilka snaží působit. Ta si totiž na veřejnosti, ve vztahu k aféře Dieselgate, sype popel na hlavu jak je to jen možné a snaží se projevit nad celým problémem obrovskou lítost.

Jak dokáže Volkswagen zaplatit obrovskou pokutu?

Automobilka bude ale muset na konečné vyřešení všech problémů vynaložit více prostředků než jen lítost. Pomalu se totiž začínají hromadit odhady na výši pokuty, která bude skutečně astronomická. A dokonce i takový podnik jako je Volkswagen musí přiznat, že na zaplacení všech pokut a na uvedení všech vozů s upraveným motorem do adekvátního stavu, zkrátka nebude mít dostatečné finanční prostředky.

Existuje tak velice reálná možnost, že bude Volkswagen donucen k prodeji jedné ze značek svého portfolia. Logicky si nedovolí vzdát se žádné automobilky, která chrlí velké, množství aut. Nejčastěji se tak hovoří o prodeji značek Bentley a Lamborghini.

To by ale nebylo jediné úsporné opatření, které VW čeká. V příštích letech tak jistě zaznamenáme pokles výroby nových modelů celého koncernu včetně výbavových verzí. Omezen bude rovněž vývoj nových technologií. Bude tak velice zajímavé sledovat postoj konkurenčních skupin, které se budou rozhodně snažit trablů, ve kterých se VW ocitl využít.

Foto: independent.co.uk

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nosič kol na tažné zařízení Yakima JustClick 2

Yakima – specialista na nosiče kol na auto

0
Milovníci cyklistiky potřebují čas od času převézt kola do větší vzdálenosti. Jejich umístění v úložném prostoru auta není příliš ideální a bezpečné. Proto je...