Domů » Aktuality » Volkswagen se na burze dál propadá, v USA se rozšiřuje vyšetřování

Volkswagen se na burze dál propadá, v USA se rozšiřuje vyšetřování

0

Celý evropský trh s akciemi v dnešních dnech klesá neuvěřitelnou rychlostí. Na vině je jednak úpadek britské bankovní společnosti Standard Chartered. Větší podíl na tomto procesu ale nese německý automobilový koncern Volkswagen. Od provalení aféry s podvodným měřením emisí, se jeho akcie propadly již více než o čtvrtinu své původní hodnoty.

Volkswagen se na burze dál propadá, v USA se rozšiřuje vyšetřování

Rozšíření vyšetřování

Dnes se tento propad prohloubil o dalších pět procent. To způsobilo rozšíření vyšetřování amerických úřadů. Ty se totiž začaly zajímat i o šestiválcové motory, které pod svými kapotami skrývají vozy Porsche a Audi.

Tomuto nařčení se Volkswagen ostře brání. Tvrdí, že software pro úpravu vypouštěných zplodin během měření, byl instalován pouze do čtyřválcových dieselů s objemem do dvou litrů a nařčení ohledně jeho přítomnosti i u třilitrových agregátů striktně odmítá.

Co se zaměstnanci?

Po osmnáctém září, kdy celá aféra vypukla, ve vzduchu visí otázka, jak bude naloženo se zaměstnanci, kteří o celé této kauze věděli a aktivně se na ní podíleli.

Zaměstnancům bylo slíbeno setrvání na svých dosavadních pracovních postech, ale jen za podmínky, že vypoví veškeré informace, se kterými jsou obeznámeni. Toto rozhodnutí se ale nevztahuje na vedení a nejvyšší management koncernu. Celá automobilka a její dceřiné společnosti se tak v nejbližší době dočkají kompletní restrukturalizace vedení.

Foto: independent.co.uk

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nosič kol na tažné zařízení Yakima JustClick 2

Yakima – specialista na nosiče kol na auto

0
Milovníci cyklistiky potřebují čas od času převézt kola do větší vzdálenosti. Jejich umístění v úložném prostoru auta není příliš ideální a bezpečné. Proto je...