Domů » Aktuality » Volkswagen se na burze dál propadá, v USA se rozšiřuje vyšetřování

Volkswagen se na burze dál propadá, v USA se rozšiřuje vyšetřování

0
Volkswagen se na burze dál propadá, v USA se rozšiřuje vyšetřování

Dopady Dieselgate

Celý evropský trh s akciemi v dnešních dnech klesá neuvěřitelnou rychlostí. Na vině je jednak úpadek britské bankovní společnosti Standard Chartered. Větší podíl na tomto procesu ale nese německý automobilový koncern Volkswagen. Od provalení aféry s podvodným měřením emisí, se jeho akcie propadly již více než o čtvrtinu své původní hodnoty.

Rozšíření vyšetřování

Dnes se tento propad prohloubil o dalších pět procent. To způsobilo rozšíření vyšetřování amerických úřadů. Ty se totiž začaly zajímat i o šestiválcové motory, které pod svými kapotami skrývají vozy Porsche a Audi.

Tomuto nařčení se Volkswagen ostře brání. Tvrdí, že software pro úpravu vypouštěných zplodin během měření, byl instalován pouze do čtyřválcových dieselů s objemem do dvou litrů a nařčení ohledně jeho přítomnosti i u třilitrových agregátů striktně odmítá.

Co se zaměstnanci?

Po osmnáctém září, kdy celá aféra vypukla, ve vzduchu visí otázka, jak bude naloženo se zaměstnanci, kteří o celé této kauze věděli a aktivně se na ní podíleli.

Zaměstnancům bylo slíbeno setrvání na svých dosavadních pracovních postech, ale jen za podmínky, že vypoví veškeré informace, se kterými jsou obeznámeni. Toto rozhodnutí se ale nevztahuje na vedení a nejvyšší management koncernu. Celá automobilka a její dceřiné společnosti se tak v nejbližší době dočkají kompletní restrukturalizace vedení.

Foto: independent.co.uk

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nehoda v zahraničí

Havárie v zahraničí? Na co byste se měli připravit?

0
Léto je sice za námi, to ale neznamená, že spolu s ním skončily naše výpravy do zahraničí. Tam se můžeme vydat kdykoli během roku, teď...