Domů » Aktuality » Volkswagen z korejského trhu stahuje 79 modelů!

Volkswagen z korejského trhu stahuje 79 modelů!

0

Mohlo by se zdát, že dění kolem aféry dieselgate již dávno utichlo a vše se pomalu vrací do starých kolejí. To je ale chyba lávky. Například Jižní Korea je místo, kde Volkswagen řeší nemalé problémy.

Volkswagen z korejského trhu stahuje 79 modelů!
Volkswagen

 

Počínaje 25. červencem pozastavila automobilka Volkswagen, Audi a Bentley, prodeje celých 79 modelů ze své nabídky. Ve stejný den zasedlo tamní vedení německého automobilového gigantu, k jednání se zástupci korejského ministerstva životní prostředí. Tímto krokem Korejci reagují na provalení aféry dieselgate, kdy se na veřejnost dostaly informace o falšování a podvádění s výsledky spotřeby a vypouštěných emisí dieselových motorů u celého koncernu Volkswagen.

 

Volkswagen bojuje v Korey o přežití

Volkswagen na místním trhu čelí nemalému tlaku. Korejská vláda dokonce německému koncernu hrozí odebráním certifikace na prodej 32 modelů Volkswagen, Audi a Bentley. Korejský trh je druhým největším odbytištěm dieselových motorů. Již provalení aféry zde značně poškodil prodeje Volkswagenu a úplný zákaz prodeje vznětových motorů, by se mohl stát pro tamní zastoupení automobilky osudným. Rozhodnutí o vývoji stávající situace padne na konci tohoto měsíce či na počátku srpna. Vedení Volkswagenu počítá s tím, že prodeje budou obnoveny do tří měsíců, během kterých se pokusí o získání ztracené důvěry v očích korejských zákazníků.

 

Ani Nissan není bez viny

Záhodno je i dodat, že Volkswagen se na korejském území nepotácí v problémech sám. Žalobě zde čelí i japonský Nissan, jež byl nařčen z manipulace s výsledky emisí u modelu Qashqai.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nosič kol na tažné zařízení Yakima JustClick 2

Yakima – specialista na nosiče kol na auto

0
Milovníci cyklistiky potřebují čas od času převézt kola do větší vzdálenosti. Jejich umístění v úložném prostoru auta není příliš ideální a bezpečné. Proto je...