Domů » Aktuality » Volkswagen z korejského trhu stahuje 79 modelů!

Volkswagen z korejského trhu stahuje 79 modelů!

0
Volkswagen z korejského trhu stahuje 79 modelů!
Volkswagen

Důsledky Dieselgate stále doznívají

Mohlo by se zdát, že dění kolem aféry dieselgate již dávno utichlo a vše se pomalu vrací do starých kolejí. To je ale chyba lávky. Například Jižní Korea je místo, kde Volkswagen řeší nemalé problémy.

 

Počínaje 25. červencem pozastavila automobilka Volkswagen, Audi a Bentley, prodeje celých 79 modelů ze své nabídky. Ve stejný den zasedlo tamní vedení německého automobilového gigantu, k jednání se zástupci korejského ministerstva životní prostředí. Tímto krokem Korejci reagují na provalení aféry dieselgate, kdy se na veřejnost dostaly informace o falšování a podvádění s výsledky spotřeby a vypouštěných emisí dieselových motorů u celého koncernu Volkswagen.

 

Volkswagen bojuje v Korey o přežití

Volkswagen na místním trhu čelí nemalému tlaku. Korejská vláda dokonce německému koncernu hrozí odebráním certifikace na prodej 32 modelů Volkswagen, Audi a Bentley. Korejský trh je druhým největším odbytištěm dieselových motorů. Již provalení aféry zde značně poškodil prodeje Volkswagenu a úplný zákaz prodeje vznětových motorů, by se mohl stát pro tamní zastoupení automobilky osudným. Rozhodnutí o vývoji stávající situace padne na konci tohoto měsíce či na počátku srpna. Vedení Volkswagenu počítá s tím, že prodeje budou obnoveny do tří měsíců, během kterých se pokusí o získání ztracené důvěry v očích korejských zákazníků.

 

Ani Nissan není bez viny

Záhodno je i dodat, že Volkswagen se na korejském území nepotácí v problémech sám. Žalobě zde čelí i japonský Nissan, jež byl nařčen z manipulace s výsledky emisí u modelu Qashqai.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nehoda v zahraničí

Havárie v zahraničí? Na co byste se měli připravit?

0
Léto je sice za námi, to ale neznamená, že spolu s ním skončily naše výpravy do zahraničí. Tam se můžeme vydat kdykoli během roku, teď...