Volkswagen z korejského trhu stahuje 79 modelů!

0
24638

Důsledky Dieselgate stále doznívají

Mohlo by se zdát, že dění kolem aféry dieselgate již dávno utichlo a vše se pomalu vrací do starých kolejí. To je ale chyba lávky. Například Jižní Korea je místo, kde Volkswagen řeší nemalé problémy.

 

Počínaje 25. červencem pozastavila automobilka Volkswagen, Audi a Bentley, prodeje celých 79 modelů ze své nabídky. Ve stejný den zasedlo tamní vedení německého automobilového gigantu, k jednání se zástupci korejského ministerstva životní prostředí. Tímto krokem Korejci reagují na provalení aféry dieselgate, kdy se na veřejnost dostaly informace o falšování a podvádění s výsledky spotřeby a vypouštěných emisí dieselových motorů u celého koncernu Volkswagen.

 

Volkswagen bojuje v Korey o přežití

Volkswagen na místním trhu čelí nemalému tlaku. Korejská vláda dokonce německému koncernu hrozí odebráním certifikace na prodej 32 modelů Volkswagen, Audi a Bentley. Korejský trh je druhým největším odbytištěm dieselových motorů. Již provalení aféry zde značně poškodil prodeje Volkswagenu a úplný zákaz prodeje vznětových motorů, by se mohl stát pro tamní zastoupení automobilky osudným. Rozhodnutí o vývoji stávající situace padne na konci tohoto měsíce či na počátku srpna. Vedení Volkswagenu počítá s tím, že prodeje budou obnoveny do tří měsíců, během kterých se pokusí o získání ztracené důvěry v očích korejských zákazníků.

 

Ani Nissan není bez viny

Záhodno je i dodat, že Volkswagen se na korejském území nepotácí v problémech sám. Žalobě zde čelí i japonský Nissan, jež byl nařčen z manipulace s výsledky emisí u modelu Qashqai.

 
Sdílejte
Předchozí článekJde řídit auto se zakrytými okny? Seat ukázal, že ano.
Další článekNezapomínejte na pitný režim za volantem
Ve vodách motoristické novinařiny se pohybuji již pátým rokem. Podílel jsem se na chodu mnoha webových projektů s motoristickou tématikou. Pravidelně navštěvuji tiskové konference, autosalony a další podobné akce, s cílem připravit pro své čtenáře co možná nejkvalitnější obsah.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here