Domů » Autonovinky » Všestranná a elegantní KIA Sorento

Všestranná a elegantní KIA Sorento

Všestranná a elegantní KIA Sorento

Letošní KIA Sorento, která je čtvrtou generací modelu, přišla na český trh v říjnu. Nabízí turbodiesel a benzinový hybrid, oba jsou za stejnou cenu. Hlavním lákadlem jsou však pokročilé moderní technologie, jimiž je automobil doslova napěchován.

První generace tohoto rodinného SUV spatřila světlo světa roku 2002. Tu letošní lze považovat za vlajkovou loď společnosti KIA, a tak není divu, že přináší jenom to nejlepší. Pokud chcete toto špičkové SUV zažít na vlastní kůži, vyzkoušet se dá v autosalonu Auto Jeremiášova v Praze Stodůlkách, kde je samozřejmě i k zakoupení.

Nová KIA Sorento působí luxusně

KIA Sorento je už na první pohled rozměrná. Ne náhodou, ona totiž nabízí místo až pro 7 pasažérů. Zvenku působí překrásně zejména maska chladiče s mřížkou a dvojité projekční světlomety LED. Také zadní LED svítilny ve svislém provedení jsou stylové.

Uvnitř najdete dvoubarevné čalounění sedadel z kůže, ozdobné obložení přístrojové desky a dekorační osvětlení. V interiéru dále potěší dva displeje, možnost ovládat vůz z chytrého telefonu, bezdrátové nabíjení smartphonu a prémiový audiosystém Bose.

Získáte pořádnou porci prostoru

Už jsme si prozradili, že jde proměnit z 5místného na 7místný vůz. Pokud se naopak potřebujete sbalit na dovolenou, oceníte obrovský zavazadlový prostor s objemem až 821 l. Zadní sedadla jsou dělená a sklopná, takže autem se dá přepravovat i rozměrný náklad. Víko pátých dveří je ovládáno elektricky a má senzor automatického ovládání, což se hodí, když máte plné ruce.

nova-kia-sorento

Při jízdě budete 100% v bezpečí

Výrobce myslel na bezpečnost a nová KIA Sorento má například systém následování v jízdním pruhu, pokročilý adaptivní tempomat či inteligentní ukazatel rychlostních limitů. Nechybí sledování mrtvého úhlu, parkovací asistent, systém autonomního nouzového brzdění a multikolizní brzdový asistent.

Výkon na jedničku

Nová KIA Sorento je hospodárná, spotřeba se drží pod 7 l/km. Nabídne vznětový motor 2.2 CRDi s 2WD nebo 4WD a pohon všech kol. Zajímavé jsou páčky pro manuální řazení na volantu či volič terénních režimů – sami si zvolíte, v jakém terénu dnes pojedete (bláto, sníh, písek) a auto se přizpůsobí.

Zní to všechno lákavě? Přijďte se přesvědčit, jak lákavé je sedět za volantem nového modelu KIA Sorento. Rovnou si objednejte testovací jízdu v Auto Jeremiášová.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Dopravní předpisy a pravidla ve Velké Británii

Dopravní předpisy a pravidla ve Velké Británii

0
Řízení ve Velké Británii může být pěkná výzva, a nejen kvůli tomu, že se zde jezdí vlevo. Ve velkých městech na vás čekají nejen...