Domů » Autonovinky » Všestranná a elegantní KIA Sorento

Všestranná a elegantní KIA Sorento

Letošní KIA Sorento, která je čtvrtou generací modelu, přišla na český trh v říjnu. Nabízí turbodiesel a benzinový hybrid, oba jsou za stejnou cenu. Hlavním lákadlem jsou však pokročilé moderní technologie, jimiž je automobil doslova napěchován.

Všestranná a elegantní KIA Sorento

První generace tohoto rodinného SUV spatřila světlo světa roku 2002. Tu letošní lze považovat za vlajkovou loď společnosti KIA, a tak není divu, že přináší jenom to nejlepší. Pokud chcete toto špičkové SUV zažít na vlastní kůži, vyzkoušet se dá v autosalonu Auto Jeremiášova v Praze Stodůlkách, kde je samozřejmě i k zakoupení.

Nová KIA Sorento působí luxusně

KIA Sorento je už na první pohled rozměrná. Ne náhodou, ona totiž nabízí místo až pro 7 pasažérů. Zvenku působí překrásně zejména maska chladiče s mřížkou a dvojité projekční světlomety LED. Také zadní LED svítilny ve svislém provedení jsou stylové.

Uvnitř najdete dvoubarevné čalounění sedadel z kůže, ozdobné obložení přístrojové desky a dekorační osvětlení. V interiéru dále potěší dva displeje, možnost ovládat vůz z chytrého telefonu, bezdrátové nabíjení smartphonu a prémiový audiosystém Bose.

Získáte pořádnou porci prostoru

Už jsme si prozradili, že jde proměnit z 5místného na 7místný vůz. Pokud se naopak potřebujete sbalit na dovolenou, oceníte obrovský zavazadlový prostor s objemem až 821 l. Zadní sedadla jsou dělená a sklopná, takže autem se dá přepravovat i rozměrný náklad. Víko pátých dveří je ovládáno elektricky a má senzor automatického ovládání, což se hodí, když máte plné ruce.

nova-kia-sorento

Při jízdě budete 100% v bezpečí

Výrobce myslel na bezpečnost a nová KIA Sorento má například systém následování v jízdním pruhu, pokročilý adaptivní tempomat či inteligentní ukazatel rychlostních limitů. Nechybí sledování mrtvého úhlu, parkovací asistent, systém autonomního nouzového brzdění a multikolizní brzdový asistent.

Výkon na jedničku

Nová KIA Sorento je hospodárná, spotřeba se drží pod 7 l/km. Nabídne vznětový motor 2.2 CRDi s 2WD nebo 4WD a pohon všech kol. Zajímavé jsou páčky pro manuální řazení na volantu či volič terénních režimů – sami si zvolíte, v jakém terénu dnes pojedete (bláto, sníh, písek) a auto se přizpůsobí.

Zní to všechno lákavě? Přijďte se přesvědčit, jak lákavé je sedět za volantem nového modelu KIA Sorento. Rovnou si objednejte testovací jízdu v Auto Jeremiášová.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články