Domů » Zajímavosti » Vybíráme správné pneumatiky. Jak na to?

Vybíráme správné pneumatiky. Jak na to?

0

Co je to nejdůležitější na každém automobilu? Ačkoliv mnoho lidí může mít různé názory, my se shodujeme na tom, že to jsou pneumatiky. Právě ty totiž mají vliv na bezpečnost naší jízdy a na mnoho dalších faktorů. Patří sem třeba:

Vybíráme správné pneumatiky. Jak na to?
  • Riziko smyku
  • Délka brzdné dráhy
  • Držení v zatáčkách
  • Ovladatelnost vozu

I proto bychom neměli investice do pneumatik podceňovat. V první řadě je nutné zvolit správný model. Dnes najdeme na trhu pneumatiky do každého počasí, tedy modely, které dělíme na zimní a letní. Liší se hlavně směsí a vlastnostmi a tak je dobré tento hlavní výběr rozhodně nepodceňovat.

Roli hraje také značka

Dnes hledí většina lidí hlavně na cenu a tak vybírají především neznámé modely z Číny. Nejenom, že mohou být nekvalitní, ale mohou být i bez povinných testů. A co to znamená? Především riziko nehody a nestandardního chování. Proto je lepší investovat do kvality. Příkladem jsou značkové pneumatiky Matador, které nadchnou nejenom svými vlastnostmi. V rámci ceny se od těch čínských zase tolik neliší. A přitom jsou s kvalitou přímo spojeny a tak se není třeba ničeho obávat. Podobně bychom mohli zmínit i několik dalších značek, jako Michelin, Barum a další.

Po koupi je třeba pravidelná kontrola

Aby pneumatika sloužila jak má, je také třeba ji pravidelně kontrolovat. Je to třeba hloubka dezénu, stejně jako správné nahuštění, co hraje největší roli. Důležitý je také stav a případné poškození. Vykazuje-li pneu tyto známky, je zralá na výměnu. Ostatně to platí i o celé řadě dalších částí vašeho automobilu. Pokud pozorujete problémy i jinde, vyberte si vhodné autodíly a vyřešte daný problém dříve, než se stane například nehoda, nebo bude váš automobil nepojízdný. Vždy je správné začít všechny případné problémy začít ještě před tím, než opravdu nastanou. Navíc potvrzujeme, že to může vyjít také výrazně levněji.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články