Domů » Zajímavosti » Výměna oleje za 500 000 Kč?

Výměna oleje za 500 000 Kč?

0
Výměna oleje za 500 000 Kč?

Výměna oleje je jeden z jednodušších servisních úkonů, tudíž si ho velké množství vlastníků vozů mění doma. Není ale překvapením, že u drahých a luxusních aut je tento úkon přenechán na autorizované servisy. Stejně je tomu u Bugatti Veyron.

Za to si koupíte pěkné auto

V autorizovaném servisu je výměna oleje započítána jako 27 hodin práce. Na kolik to tedy vyjde? V přepočtu je to skoro půl milionu korun. Jeden vlastník Veyronu si ale řekl, že výměnu zvládne sám. Není to snadný úkol, protože je vše podřízeno aerodynamice. Vzduchové filtry jsou schovány pro krytem motoru, takže jim výměna nějaký čas zabere.

16 vypouštěcích ventilů

I vypustit olej z tohoto šestnáctiválce je pěkná dřina. Tak výkonný a velký motor se musí dokonale mazat za všech podmínek. Je tam celkem 16 vypouštěcích ventilů a každý z nich se musí nechat dokonale vytéct. Samozřejmě nechybí olejový filtr. Pak už následovalo pouze dolití oleje a kontrola zbylých provozních kapalin.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

kontrolky v autě

Kontrolky v autě – Velký přehled všech kontrolek

0
Automobily stále více technologicky vyspívají a disponují tak vyspělejšími a složitějšími funkcemi a bezpečnostními systémy, proto potřebují i sofistikovanější palubní počítače, jejichž hlavním úkolem...