Domů » Zajímavosti » Výrobce vadných airbagů falšoval výsledky testů

Výrobce vadných airbagů falšoval výsledky testů

0

Předčasně vybuchující airbagy od firmy Takata se letos řešili hned několikrát mezi automobilovými příznivci. Své o tom ví zejména automobilky Toyota, Honda a GM. Nyní se však zjistilo, že o chybách se vědělo již dlouhé roky.

Výrobce vadných airbagů falšoval výsledky testů

Jen v USA bylo svoláno do servisů okolo 19 miliónů vozidel s vadnými airbagy firmy Takata. Celosvětově se pak jedná o dohromady 36 miliónů vozů a například jen u značky Toyota bylo potřeba již podruhé svolat 1,4 miliónu aut. Oproti tomu výrobce vozů Honda od ní airbagy přestal raději odebírat.

Nejnovější zjištění je ale velmi šokující. Firma Takata totiž prohrála jeden z hlavních soudů a díky němu se na povrch dostala i interní dokumentace a korespondence. Ta ukazuje, že minimálně v letech 2001 až 2010 věděli inženýři firmy o problémech s airbagy. Testování záchranných systémů tak bylo falšováno a konečným zákazníkům byly posléze prezentovány jiné výsledky.

Pokud se tenhle mega podvod opravdu prokáže, pak by se mohla Takata směle rovnat s koncernem VW v tom, kdo způsobil historicky největší kauzu v dějinách automobilismu. Samotná Takata se však brání a tyto testy podle ní nejsou s daným případem a vadnými výrobky nijak spojené.

Zdroj fotografie: Wikimedia.org

Previous article Jak na výměnu čelního skla?
Next article Na co se můžeme těšit v roce 2016?
Nadšenec do všeho, co jen trochu smrdí benzínem. Zároveň také spoluzakladatel magazínu Autotrip.cz. Nejvíce ho baví auta, "se kterými si člověk může více hrát a cítí odezvu při každém manévru". Nejčastěji pro vás Marek připravuje různé návody, postupy a informační články.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články