Domů » Zajímavosti » Yakima – specialista na nosiče kol na auto

Yakima – specialista na nosiče kol na auto

0

Milovníci cyklistiky potřebují čas od času převézt kola do větší vzdálenosti. Jejich umístění v úložném prostoru auta není příliš ideální a bezpečné. Proto je tu nosič kol Yakima, který vám zajistí komfortní transport jízdních kol i elektrokol s ohledem na maximální bezpečnost.

Yakima – specialista na nosiče kol na auto

Nosiče kol na střechu

Prvním typem nosičů kol jsou střešní nosiče, které patří mezi nejrozšířenější. Mají trochu náročnější instalaci, neboť se připevňují na příčníky vozidla. Z toho důvodu jsou určeny spíše k občasnému převozu kol. U střešních nosičů kol oceníte nízké pořizovací náklady, skladnost a kapacitu pro převoz až 4 kol. U tohoto druhů nosičů je třeba mít jen na paměti, že s nimi nelze zajet do garáže a je nutné dávat pozor při nejrůznějších vjezdech.

Jaký vybrat Yakima nosič na střechu?

Jednoznačných favoritem je Yakima Frontloader, neboť disponuje unikátním systémem 3bodového čelisťového uchycení kola, a to sevřením jeho přední pneumatiky. Tento způsob uchycení vám výrazně usnadní manipulaci s kolem, proto ho postačí pouze vsadit do nosiče a zajistit prostřednictvím pojistných prvků. Nosič kol Yakima Frontloader má univerzální použití, protože se na něho dají usadit všechny typy jízdních kol.

Komfortní nosiče kol na tažné zařízení

Pokud je váš automobil vybaven tažným zařízením, nabízí se vám nejlepší možnost přepravy jízdních kol. Instalace nosiče kol na tažné zařízení je velmi jednoduchá, a to pomocí páky či šroubů. Tento nosič kol se dá též k tažnému zařízení uzamknout. Převezete na něm až 4 kola včetně elektrokol s vyšší hmotností. Předností nosiče kol na tažné zařízení je neomezený přístup do kufru, protože je vybaven sklápěcím mechanismem. Také nehrozí poškození či poškrábání karoserie během upevňování kol do nosiče.

Pro převoz 2 jízdních kol

Potřebujete-li pravidelně převážet pouze 2 jízdní kola, bude pro vás ideální skládací nosič na tažné zařízení Yakima Foldclick. Jeho přednostmi jsou robustní konstrukce, unikátní rychloupínací systém, špičkové zpracování, nízká hmotnost a elegantní vzhled. Tento nosič je též doporučován pro přepravu elektrokol. Aby s nimi byla manipulace ještě snazší, je možné si k nosiči Yakima Foldclick pořídit nakládací rampu. Pokud nebudete nosič právě používat, složíte ho do kompaktních rozměrů.

Yakima JustClick 3 – stačí jen nacvaknout

Mezi bestsellery v kategorií nosičů kol na tažné zařízení patří Yakima JustClick 3, neboť ho připevníte skutečně během chvilky. Instaluje se shora na kouli a připevní pouhým stlačením základny nosiče kola. Kromě velmi jednoduché instalace vás překvapí jeho obdivuhodně pevná konstrukce, která unese elektrokola až o hmotnosti 60 kg. Nosič Yakima JustClick 3 je možno rozšířit o adaptér na další kolo. Manipulaci s tímto nosičem kol navíc usnadňují pojízdná kolečka.

Nosiče kol na zadní dveře vozu

Poslední kategorií jsou nosiče kol na páté dveře, které využijete, když nemáte tažné zařízení či nechcete převážet kola na střeše. Ve prospěch těchto nosičů hovoří nízká pořizovací cena a vcelku jednoduchá instalace. Tento typ nosičů nelze připevnit na vozy typu sedan a zároveň je třeba počítat s tím, že budete mít zamezen přístup do kufru auta.

Proč se rozhodnout pro značku Yakima?

Všechny nosiče kol této značky jsou navrhovány s ohledem na maximální bezpečnost a spolehlivost. Yakima neustále přichází s inovativními řešeními, neboť nosiče jsou během vývoje jednotlivých modelů přísně testovány, a to v těch nejnáročnějších outdoorových podmínkách. Značka Yakima se výrobě nosičů kol věnuje už více jak 35 let, proto se můžete spolehnout na jejich dlouhou životnost a precizní zpracování.

Zdroj obrázků: prodejna-yakima.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články