Domů » Zajímavosti » Zimní období plné horských radovánek přichází. Jak připravit své auto?

Zimní období plné horských radovánek přichází. Jak připravit své auto?

0

V současné chvíli můžeme už pomalu, ale jistě začít očekávat brzké mrazy, led a sníh. Přesně proto je nutné začít pomalu připravovat svůj vůz na bezpečné zvládnutí daných podmínek. To platí zejména v situaci, kdy často jezdíte lyžovat do hor. Bez čeho se určitě neobejdete?

Zimní období plné horských radovánek přichází. Jak připravit své auto?

Sněhové řetězy jsou základ všeho

Řetězy na auto jsou alfa i omega úspěšné cesty do divokých hor plných sněhu a náledí. Ačkoliv nepatří do povinné výbavy auta, při vjezdu do vyšších poloh by rozhodně měly. Podstatně totiž zlepšují trakci kol, díky čemuž zvýšíte bezpečí své i ostatních účastníků provozu.

V dnešní době si můžete pořídit rovnou několik typů řetězů, přičemž každý z nich má trochu jiné výhody/nevýhody. My se zaměříme jen na typy, které stojí za to. Zapomeňte tedy na nejlevnější žebříčkové řetězy.

Skvělou volbou v poměru ceny a kvality jsou řetězy s příčkami. Jejich jasnou výhodou je vysoká přilnavost, solidní brzdné vlastnosti a také nulové omezení pohyblivosti vozidla. Oblíbené jsou hlavně produkty od výrobce Pewag. Mrkněte se na Pewag Snox Pro SXP 540, případně Pewag Servo RS 76.

Bezpečné uložení lyží

Pokud se chystáte na hory, zajisté s sebou vozíte spoustu důležitých pomůcek. Kam naskládáte všechny lyže, hůlky, lyžáky, náhradní oblečení, svačinu, pití a další nutnosti? Odpovědí jsou nosiče lyží na střechu a tažné na auto.

V tomto ohledu samozřejmě záleží na výbavě vašeho vozidla. Na trhu totiž najdete jak klasické provedení (které se zaklapne do drážky na střeše), tak i šikovnou magnetickou variantu. Máte-li na střeše připravený systém pro zaklapnutí, není co řešit.

V žádném případě se nebojte ani magnetické vychytávky. Ty používají opravdu silné magnety, které si hravě poradí s jízdou až do 130 kilometrů v hodině. Dávejte si však pozor! Jestli má kdokoliv z budoucích pasažérů kardiostimulátor, budete muset vymyslet jiné řešení. Výkonný magnet má holt svá úskalí.

Prohlédněte si hlavně značky Neumann a Thule. Daní výrobci nabízí kvalitní nosiče za příznivé ceny. Není divu, že se řadí mezi nejprodávanější položky na celém českém trhu.

Využijte tažné zařízení

V takových situacích možná využijete spíše na tažné zařízení auta. Budete překvapeni, co vše lze na tuto součást auta upevnit. V e-shopech si lze pořídit jakési platformy, které sice prodlouží váš vůz, ale zároveň vám umožní bezpečně připevnit lyže, snowboardy a v létě i kola a další vybavení.

V nižší cenové relaci oceníte třeba Thule Euroway G2 920. Ten váží pouhých třináct kilogramů a hravě unese až 46 kilogramů hmotnosti.

Pokud hledáte něco luxusnějšího, pak si nenechte ujít skládací Thule Easyfold XT 934 s nosností až 60 kilogramů. Zmíněnou platformu kdykoliv v mžiku rozložíte/složíte, takže nemusí neustále „hyzdit“ váš vůz.

Dávejte si pozor na kompatibilitu

Ještě před samotným výběrem a nákupem libovolné vychytávky si dávejte pečlivý pozor na to, aby seděla vašemu plechovému parťákovi. V dnešní době naštěstí existují vychytané online konfigurátory, s jejichž pomocí zvládnete přiřadit konkrétní kus ke specifickému typu vozu.

V tomto ohledu vás potěší třeba oblíbený online obchod Střešní nosiče BöHM, jehož webové stránky najdete pod výše vloženými odkazy. Ihned po jejich rozkliknutí se před vámi objeví desítky různých typů řetězů i nosičů.

A co víc, s pomocí filtrů a přehledného konfigurátoru v e-shopu si jednoduše sestavíte ideální řešení přesně pro vaše specifické účely. Nezáleží na tom, jestli sháníte cenově příznivé, avšak spolehlivé zboží, nebo si potrpíte spíše na vyšší cenovou relaci. Pokud nechcete utrácet, spolehněte se spíše na dočasné vypůjčení.

Zdroj fotek: stresninosice.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články