Domů » Zajímavosti » Znáte 3 nejlevnější auta na světě?

Znáte 3 nejlevnější auta na světě?

0

Česká republika se může zdát jako královna mezi zeměmi, kde lidé preferují nákup ojetých vozů. Na světě je ovšem mnoho zemí, kde je životní úroveň mnohem nižší a musely se tomu přizpůsobit i automobilky. Nejlevnější auta na světě najdeme pochopitelně v zemích orientu a pokud nevíte, jaké to jsou, představíme si 3 úplně nejlevnější.

Znáte 3 nejlevnější auta na světě?

Tata Nano

Nejznámější levný vůz na světě, který vyrábí Indická společnost s názvem Tata Motors. Vůz Tata Nano pohání zadní kola a pod kapotou má zážehový motor se dvěma válci. Délka vozu je 3100 milimetrů, zatímco šířka je 1500 mm. Vůz je vysoký 1485 mm a i přes své titěrné rozměry se umí dostat na rychlost až 105 km/h. Jeho cena se pohybuje v přepočtu  kolem 45 tisíc korun.

1280px-Tata_Nano_im_Verkehrszentrum_des_Deutschen_Museums

Chery QQ

Chery QQ je vůz vyráběný v Číně již od roku 2003, jeho značky byla vyhlášená jako nejlepší pro rok 2010. QQ je pětidveřový hatchback s pětistupňovou automatickou převodovkou. Je 3550 milimetrů dlouhý, 1485 mm široký a jeho výška je 1495 mm. Je velmi podobný vozu Daewoo Matiz. Cena je zde cca 115 t. Kč.

Chery_QQ_in_Pakxe_Laos

Maruti Suzuki

Maruti Suzuki 800 je indický vůz s motorem 796 cc. Dodává se 4 nebo s 5-stupňovou manuální převodovkou.. Auto je 3335 milimetrů dlouhé a 1440 milimetrů široké, jde o pětidveřový hatchback. Díky jeho emisím se s nám do budoucnosti už příliš nepočítá. Cena je v přepočtu cca 120 t. Kč.

2012-Maruti-Suzuki-Alto-800

Foto: wikipedia, marutisuzuki.com

Previous article Gumou a izolací úspěšně proti zimě
Next article Škoda Octavia 3 facelift
Nadšenec do všeho, co jen trochu smrdí benzínem. Zároveň také spoluzakladatel magazínu Autotrip.cz. Nejvíce ho baví auta, "se kterými si člověk může více hrát a cítí odezvu při každém manévru". Nejčastěji pro vás Marek připravuje různé návody, postupy a informační články.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články