Domů » Zajímavosti » Znáte 3 nejlevnější auta na světě?

Znáte 3 nejlevnější auta na světě?

0
Znáte 3 nejlevnější auta na světě?

Nejlevnější auta na světě u nás jen tak nekoupíte

Česká republika se může zdát jako královna mezi zeměmi, kde lidé preferují nákup ojetých vozů. Na světě je ovšem mnoho zemí, kde je životní úroveň mnohem nižší a musely se tomu přizpůsobit i automobilky. Nejlevnější auta na světě najdeme pochopitelně v zemích orientu a pokud nevíte, jaké to jsou, představíme si 3 úplně nejlevnější.

Tata Nano

Nejznámější levný vůz na světě, který vyrábí Indická společnost s názvem Tata Motors. Vůz Tata Nano pohání zadní kola a pod kapotou má zážehový motor se dvěma válci. Délka vozu je 3100 milimetrů, zatímco šířka je 1500 mm. Vůz je vysoký 1485 mm a i přes své titěrné rozměry se umí dostat na rychlost až 105 km/h. Jeho cena se pohybuje v přepočtu  kolem 45 tisíc korun.

1280px-Tata_Nano_im_Verkehrszentrum_des_Deutschen_Museums

Chery QQ

Chery QQ je vůz vyráběný v Číně již od roku 2003, jeho značky byla vyhlášená jako nejlepší pro rok 2010. QQ je pětidveřový hatchback s pětistupňovou automatickou převodovkou. Je 3550 milimetrů dlouhý, 1485 mm široký a jeho výška je 1495 mm. Je velmi podobný vozu Daewoo Matiz. Cena je zde cca 115 t. Kč.

Chery_QQ_in_Pakxe_Laos

Maruti Suzuki

Maruti Suzuki 800 je indický vůz s motorem 796 cc. Dodává se 4 nebo s 5-stupňovou manuální převodovkou.. Auto je 3335 milimetrů dlouhé a 1440 milimetrů široké, jde o pětidveřový hatchback. Díky jeho emisím se s nám do budoucnosti už příliš nepočítá. Cena je v přepočtu cca 120 t. Kč.

2012-Maruti-Suzuki-Alto-800

Foto: wikipedia, marutisuzuki.com

Previous article Gumou a izolací úspěšně proti zimě
Next article Škoda Octavia 3 facelift
Nadšenec do všeho, co jen trochu smrdí benzínem. Zároveň také spoluzakladatel magazínu Autotrip.cz. Nejvíce ho baví auta, "se kterými si člověk může více hrát a cítí odezvu při každém manévru". Nejčastěji pro vás Marek připravuje různé návody, postupy a informační články.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Plíseň v autě

Plíseň v autě – jak se ji zbavit jednou pro vždy

0
Plísně. Velký nepřítel nejen každého řidiče. Stává se poměrně často, že právě plísně obsadí interiér vašeho vozu a následně je jen velmi těžké s nimi...