Domů » Zajímavosti » 1 ze 45 limitovaných Fordů Mustang si teď můžete koupit

1 ze 45 limitovaných Fordů Mustang si teď můžete koupit

0

Ford Mustang není nějak výrazně jedinečné auto. Je to krásný a výkonný vůz, ale prodávají se ho tisíce. Co tedy právě tento od zbytku odlišuje? Proč se o něm tolik píše? Co způsobilo takový rozruch ohledně jeho prodeje?

1 ze 45 limitovaných Fordů Mustang si teď můžete koupit
Lee Iacocca 2009 Mustang serial

Na počest praotce Mustangu

Abychom odpověděli na tyto otázky, tak se musíme podívat do historie. Za otce modelové řady je považován Lee Iacocco. A tento model se jmenuje Ford Mustang Iacoccca Silver 45th Anniversary. Je to proto, že speciální řada 45 Mustangů byla vyrobena na jeho počest k 45. výročí tohoto modelu. Tyto specificky stříbrné Mustangy vznikly v roce 2009 a všechny se prodaly v dealerství Galpin Ford v Jižní Kalifornii. Tento je označen sériovým číslem 20.

Moderní Mustang se špetkou retra

Vzešel z páté generace Mustangu, ale prošel velkými změnami. Dostal nový nárazník, který má hlouběji umístěné světlomety. Z boku si všimnete změn hlavně v okolí zadního okna a bočních zadních okýnek. Ty jsou zcela zakryty. Linie střechy je úplně jiná. Pozvolna pokračuje až ke hraně kufru. Tvarem se tak dá označit za fastback. Vůz tak oproti sedanu působí lehkým retro dojmem.

Kompresor udělá kouzla

Změnám se nevyhnul ani motor. Ty ale byly příjemné. Z původních 300 koní byl výkon navýšen na 400 hp. Zajišťuje to klasická americká V8. Objem má 4,6 litru. Oproti verzi GT je navíc podporována kompresorem. Výkon z osmiválce jde na 20 palcová kola přes manuální převodovku se šesti rychlostními stupni.

Kůže, kůže a kvalitní doplňky

Jedinečnost podtrhuje i interiér. Samozřejmostí je kompletní kožené čalounění, jež je doplněno o specifické prošívání. Kůži najdete i po stranách středového tunelu. Na různých místech vás na edici upozorňují plaketky. Asi aby vám při myšlence na nějaký ten závod na cestě připomněly, o jak vzácný vůz se jedná. Všemu vévodí velké písmeno I na volantu.

Přibližná cena?

Zatím se nedá ani odhadnout cena, za kterou se prodá. V roce výroby byl model s označením 5 prodán za 7,3 milionů korun. A od té doby cena jen rostla. Uvedený model 20 má navíc najeto pouze 800 kilometrů.

Foto: Ford

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články