Domů » Sport » 10 nejlépe placených jezdců F1

10 nejlépe placených jezdců F1

0

V civilizované části světa snad neexistuje muž, který by v dětství nesnil o tom, jaké by to bylo stát se závodníkem Formule 1. Jako mladí závodníky obdivujeme pro jejich odvahu. V dospělosti jim závidíme celosvětovou slávu, obdiv krásných žen a v neposlední řadě i nemalé peněžní příjmy. Skuteční TOP piloti se mohou svými příjmy řadit po bok nejlépe placených sportovců světa. Pojďme se podívat na seznam deseti nejlépe placených pilotů v současném závodním poli.

10 nejlépe placených jezdců F1

10) Sergio Peréz – 2,5 milionu dolarů

Na desáté příčce našeho pomyslného startovního roštu stojí mexický závodník Sergio Peréz, hájící barvy stáje Force India. Jeho jméno je v poslední době dost frekventované jako jedna z možných náhrad Kimiho Räikkönnena. Uvidíme, zda si „Checo“ polepší a budeme ho v budoucnosti vídat v barvách italského Ferrari. Talentu na to má rozhodně dost.

9) Max Verstappen – 3 miliony dolarů

Max Verstappen je teprve devatenáctiletým závodníkem, závodící v týmu Red Bull Racing. Mnozí o něm hovoří jako o budoucím mistru světa a největším talentu současné Formule 1. Jeho odpůrci o něm spíše mluví jako o nevybouřeném puberťákovi, který by měl spíše uklidnit svou horkou hlavu,

8) Nico Hulkenberg – 3 miliony dolarů

Hulkenberg patří mezi ty nejrespektovanější závodníky. V letošním roce ho můžeme vídat v černožlutém Renaultu, kde pravidelně poráží svého týmového kolegu Joylona Plamera.

7) Felipe Massa – 3,5 milionu dolarů

Nejzkušenější jezdec F1 v současném závodním poli hájí barvy tradiční stáje Williams. V loňském roce se Massa srdceryvně loučil s celou Formulí 1, ale po nenadálém povolání Valteriho Bottase do Mercedesu se byl povolán zpět.

6) Daniel Ricciardo – 6,5 milionu dolarů

Ostřílený Australan patří mezi nejrychlejší závodníky v poli. Bohužel mu v letošním roce příliš nepřeje technika. Na druhou stranu, v posledním závodě v Baku měl jako jeden z mála štěstí a dokázal si dojet pro své letošní první vítězství.

5) Vallteri Bottas – 8,5 milionu dolarů

Vallteri si pro letošní rok o dost polepšil. Do loňska byl jedním z jezdců Williamsu, který s ním počítal i pro rok letošní. Po nenadálém odchodu Nica Rosberga byl ale Bottas povolán do Mercedesu nahradit úřadujícího mistra světa.

4) Kimi Räikkönen – 10 milionů dolarů

Kimi je legenda motoristického sportu, která se těší takové slávě a oblibě, že by mu mohli závidět snad všichni ostatní na současném startovním roštu. Je ovšem otázka, jak dlouho bude Kimiho hvězda ve Formuli 1 ještě zářit.

3) Lewis Hamilton – 31 milionů dolarů

Britská hvězda a jasná jednička Mercedesu se v našem žebříčku umístila na třetím místě. Lewis Hamilton patří mezi lidi, kteří si bohatství a luxusu rádi užívají a dávají to pořádně najevo. Hamilton se vyžívá v luxusních superautech, drahém oblečení a luxusních špercích.

2) Fernando Alonso – 40 milionů dolarů

Ačkoli se Alonso trápí a se svým poruchovým monopostem McLaren-Honda jen zřídka kdy dokončí závod, o bodových umístění ani nemluvě, patří mezi ty nejlépe placené piloty. McLaren ví moc dobře, že Alonso se globální celebrita a možná ten nejlepší závodní jezdec na světě. Proto mu i přes špatný vůz dává alespoň platovým ohodnocením najevo jak si ho váží. Peníze ale nejsou všechno a Alonso chce konečně po letech trápení vyhrávat.

 

1) Sebastian Vettel – 50 milionů dolarů

Nejlépe placeným závodníkem na současném startovním roštu je německá hvězda v rudých barvách italského Ferrari – Sebastian Vettel. I přesto působí Vettel na veřejnosti skromným a pokorným dojmem. Na rozdíl od jeho kolegů ho na svou udičku neulovila žádná modelka nebo filmová hvězda. Vettel žije na skromném statku ve Švýcarsku se svou ženou, kterou poznal na střední škole. Společně vychovávají dvě dcery.

Foto: Formula1.com

Previous article Nesedněte podvodníkům na lep
Next article Onboard Lancia Delta S4 Group B
Nadšenec do všeho, co jen trochu smrdí benzínem. Zároveň také spoluzakladatel magazínu Autotrip.cz. Nejvíce ho baví auta, "se kterými si člověk může více hrát a cítí odezvu při každém manévru". Nejčastěji pro vás Marek připravuje různé návody, postupy a informační články.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články