Domů » Sport » Portugalskou rally vyhrál Neuville. Ogier skončil mimo trať

Portugalskou rally vyhrál Neuville. Ogier skončil mimo trať

0

Portugalskou rally vyhrál po napínavých etapách belgický jezdec Thierry Neuville. Tento řidič z týmu Hyundai díky tomu v celkovém žebříčku MS nahradil až dosud vedoucího Sébastiena Ogiera. Z části proto, že v pátek postihla Ogiera nehoda. Neuville tak zažil druhé letošní vítězství, které je celkově osmé v kariéře. Předchozí bylo na šampionátu ve Švédsku.

Na druhé místo se tak dostal britský jezdec Elfyn Evan s odstupem 40 sekund. Třetí byl se ztrátou dalších 7,5 sekund Fin Teemu Suninen.

Rychlá oprava Fordu

Ogier se svým Fordem havaroval během páteční erzety. V rychlé pasáže vyletěl mimo trať, ale v sobotu byl zpět na startu. Tak vidíte, že Ford je možné opravit velice rychle. V závodě tak dále pokračoval, ale s velkou ztrátou se pohyboval hluboko v poli.

Kam se podíváme dále?

Máme tak za sebou již 6 z celkem 13 rally. Neuville vede před Ogierem celkem o 19 bodů. Další závod nás čeká na prosluněné Sardinii.